Odpowiedz w wątku  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Bazoka na ziemniaki 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
nie wsadzajcie 'idealnie pasujących' warzyw i owoców tylko większe, żeby je troche okroić!!! naprawde bedzie lepiej

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


29 mar 2007, o 21:15
Zobacz profil
Post 
Sory, że jestem troszq natrętny... mógłby ktoś zrobić FILMIK, który pokazałby odpowiednią ilość gazu?? Bo chyba w całym Koszalinie nie mam znajomego,który mógłby zrobić mi mały tutorial :P Z góry dziękuję.

Pozdrawiam!!


30 mar 2007, o 13:53
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
jak najmniej

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


30 mar 2007, o 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Ja bym mógł zrobic filmik na komórce ale jednak nie wiem później jak go zmieścic na necie :?
DZIŚ ZABRAŁEM TO MOJE CACKO DO MOJEJ SZKOŁY !!
Cebule latały na około 80m :twisted: BUUUHAHAHA
Co myslicie o takim zasięgu ?? Każada cebula która miała taki zasięg była pięknie dopasowana-wystrzczy tylko wsadzic ją mocno na początku lufy-a sama sie dopasuje, następnie wziąsc patyk i wepchnąc cebulke do końca naszej lufy(nie dawajcie cebuli od razu tam gdzie jest komora spalania)-czasami jest tak że ściśnięte GAZY NIE MAJĄ SIŁY WYPCHNĄC POCISKU-kiedy otwierasz pokrywke słuchac-cszzzzzzzz :roll: Dobrze że mi nie rozwaliło PCV :roll: [/img]


30 mar 2007, o 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
Oto moje maleństwo, co Wy na to? Czas wykonania 30min, koszt 27.35zł, niedrogie a cieszy:D


Załączniki:
DSC00199.JPG
DSC00199.JPG [ 131.23 KiB | Przeglądane 13995 razy ]
DSC00197.JPG
DSC00197.JPG [ 123.83 KiB | Przeglądane 14013 razy ]

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić
31 mar 2007, o 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2007, o 09:57
Posty: 14
Lokalizacja: Zamość
Post 
Bober mógłbys podac wymiary twojej komory długość średnice a już najlepiej by było jakbyś podał Objętość, jeszcze długość lufy, możesz sie jeszcze ewentualnie pochwalić osiągami :)

Pozdrawiam Baryl


1 kwi 2007, o 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2006, o 13:33
Posty: 22
Post 
Witam!

Ja również zbudowałem swojego potato guna. Niestety, zapalnik okazał się zawodny, a dezodorant nie spełnił swojego zadania. Na kilkanaście prób dwie zakończyły się połowicznym sukcesem. Ziemniaki gdzieś poleciały ale oprócz nich również zakrętka (dzięki Poon za odnalezienie ; P) Myślę nad zastosowaniem jakiegoś lakieru do włosów bądź od razu gazu do zapalniczek. No i muszę coś wykombinować z zakrętką. Jako, ze się ociepla, planuje kolejne próby.

Oprócz potato guna posiadam spudguna. To już wyższa szkoła jazdy. Jest to działo na sprężone powietrze, kaliber 1", moc potężna, znacznie większa od potato guna. Kulka od łożyska jest w stanie przebić płytę wiórową 2cm (tylko taką miałem). tak więc zabawka jest to niebezpieczna.

Foty mojego działka (i przy okazji artykuł) na stronie: http://labpl.elektroda.eu/readarticle.php?article_id=2
Jak by ktoś był zainteresowany, to posiadam jeszcze opis konstrukcji potato guna (na razie bez zdjęć): http://labpl.elektroda.eu/readarticle.php?article_id=1

Pozdrawiam,
hvman


Ostatnio edytowano 6 kwi 2007, o 10:52 przez hvman, łącznie edytowano 1 raz



1 kwi 2007, o 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
Co do lakieru do włosów to stanowcze nie! na początku strzelałem z dyzedorantu, ziemniaczki leciały na jakieś 150 - 200m, gdy załadowałem lakier to tylnia zatyczka o mało co mnie nie zabiła ^^ odleciała na 30m.
Wymiary to:
komora spalania:
dł 400mm, śr 100mm + kolanko które widac na fotce
lufa dł 1000mm śr 50mm
osiągi to jak pisałem nawet do 200m, przy odwerzeniu w coś twardego zostaje tylko mokra plama:d i dosyć mocny odrzut ma
napisze jeszce raz, odradzam lakier do włosów, chyba, że macie bardzo mocne działo

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


1 kwi 2007, o 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post 
powinieneś dostać ostrzeżenie niezależnie od tego, że to trzecie. chyba się starzeję.
nicnowego.

_________________
zyje dniem nie ogladam sie za siebie
:D


3 kwi 2007, o 16:55
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Tylko że taki gun strzelił by ci raz w życiu...

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


3 kwi 2007, o 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post 
ja tam strzelałem tylko że w kartonowej wersji i nic sie nie stało ale jeśli wy twierdzicie że to nie bezpieczne to ok !

_________________
zyje dniem nie ogladam sie za siebie
:D


3 kwi 2007, o 21:33
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
nie pieprzyć bo każdemu po ostrzeżeniu walnę zamiast siano grabić. a ty rottor dawaj fotki albo wylatujesz za mitomanię.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


6 kwi 2007, o 12:10
Zobacz profil
Post 
Nie mam doświadczenia w temacie dział na ziemniaki. Nie mniej jednak chciałbym spytać czy gaz w komorze gaz ma się spalić detonacyjnie!? Czy wręcz przeciwnie, należy tego unikać.

Warto byłoby ustalić jednoznacznie jakie paliwo najlepiej nadaje się do takiego urządzenia. Najlepiej napierw na wykresie zaznaczyć sobie zasięg działa od ilości użytego paliwa. Następnie stworzyć wykresy dla innych paliw, wybrać z każdego wartości szczytowe i wyciągnąć wnioski. Oczywiscie do testów trzeba przygotować jednakowej wielkości "fragmenty" ziemniaków.

Gdy już się znajdzie odpowiednie, dające najlepsze wyniki paliwo to można byłoby się bawić w wyprowadzanie wzorów: objętość komory/długość i średnica lufy.




/.../

Podobał mi się "patent" z uzyciem w zatykaczce specjalnych zaworów, nie trzeba za każdym razem rozkręcać rury, sprytne.
Może na wakacjach zbuduje takie działo, tylko dużo większe teraz na to nie mam czasu.
Kupiłbym rure jakąś 3metry, komorę spalania z rury o większej średnicy, całość zmontowłbym na dwukołowym wóżku. Tą część lufy z komorą spalania umiesciłbym w skrzynce drewnianej i zasypał piaskiem, jak ma coś wybchnąć to własnie komora a oberwanie odłamkiem, nawet z PCV może skończyć się bardzo źle, należy uważać!. Do komory spalania wchodziłby wężyk i dwa kabelki podączone do zapalarki. Tak zabezpieczoną lufe można by było napełnić acetylenem, ciekawe czy by pękła, hm...


Pozdrawiam!

dość.
nicnowego


8 kwi 2007, o 22:05
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Atilla, jesli chcesz zbudowac cos tak dużego, potrzebujesz mocniejszych rurek ;p nie tych do kanalizacji...

_________________
Zakazuje modom dopisywania się do moich postów ;-)


9 kwi 2007, o 10:09
Zobacz profil
Post 
Nie.. cała zabawa polega własnie na wykorzystaniu rur z PCV, gdy bedzie się tak ciagle chciało więcej i wiecej to skończy się na czołgu zamiast na wyrzutni ziemniaków :wink:.

Czy ktoś z was próbował stosować jakąś długą lufę, tzn powyżej 1,5 metra?


//czemu dość?

bo tak.
drugi klaps.
nicnowego.
ps.
afanasjew i kumple to nie tu.


9 kwi 2007, o 17:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 22:38
Posty: 3
Lokalizacja: że znowu?
Post armatka acetylenowa
Witam,
Zastanawiam się nad budową podobnej armatki na acetylen (gaz z bąków - zdaniem nicnowego)
Jakieś doświadczenia? :P :)

einstein miał rację.
ostrzeżenie za pomysły a'la czesio na wykopkach.
nicnowego


to nie był pomysł czesia - on tylko zajumał karbid :)

_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
<i>Albert Einstein</i>


Ostatnio edytowano 12 kwi 2007, o 10:29 przez kwdrt, łącznie edytowano 1 raz



9 kwi 2007, o 22:02
Zobacz profil
Post 
Po przemysleniu radze ci póki co dać sobie spokój z acetylenem, to bardzo nieobliczalny gaz, można sobie zrobić krzywdę gdy bazooka zamieni się w petardę.
Czytałem pozatym na jakims forum, że acetylen wcale nie daje takich dobrych efektów.

Zresztą:

Acetylen ci nie wybuchnie w takich warunkach, potrzeba do tego naprawde wysokiego ciśnienia, powyżej 100kPa....


Prędkość spalania mieszanki ma największe znaczenie przy krótkich lufach, przy dłuższych nie jest to takie ważne.


Użycie acetylenu to wszechstronnie zły pomysł. !!


9 kwi 2007, o 22:40

Dołączył(a): 9 gru 2006, o 23:35
Posty: 132
Post 
No coment ^
Nawal tam tlenu to bedzie ciekawiej :wink: No ale to juz bedziesz musial zakopac w ziemi :D
Pozdro :)


10 kwi 2007, o 01:21
Zobacz profil
Post 
Przeprowadziłem obliczenia dla użycia acetonu, w teorii wychodzi, że optymalna ilość powinna wynosić od 3,10 do 4,65 cm3 na litr komory spalania (dobrze uprzednio przewietrzonej).


//Znalazłem! http://www.aaroncake.net/spuds/boom.asp


10 kwi 2007, o 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 22:38
Posty: 3
Lokalizacja: że znowu?
Post 
dzieki za zainteresowanie :)
Cytuj:
można sobie zrobić krzywdę gdy bazooka zamieni się w petardę.

to akurat była pierwsza rzecz która przyszła mi do głowy... mam już jednak wypróbowany sposób jak temu zapobiec zwiazany z doswiadczeniem z wyrzutniami szelek na rurach pcv :wink: więc ciekawość nakazuje popróbować hehe

Cytuj:
Nawal tam tlenu to bedzie ciekawiej

walnąć troche perhydrolu i odmówić pacierz :)
chociaż narazie pobawię się raczej klasycznie :)

_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
<i>Albert Einstein</i>


10 kwi 2007, o 16:33
Zobacz profil
Post 
Zrobilem potato guna. Wkladam ziemniaka, psikam dezodorantem i pstrykam a tu tylko ogien w srodku komory spalania a ziemniak nawet sie nie ruszy co mam zrobic? pomozcie!! szybko bo dzis chcialbym uruchomic to cudo. prosze Was!


11 kwi 2007, o 19:17
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Zmień na gaz od zapalniczek. Tyle razy było mówione że te różne dezodoranty, lakiery itp są poprostu do dupy ! Więcej tam innych składników niż propanu-butanu o który nam chodzi :twisted:

PS
Wytachałem z Empiku wielki kawał pleksi, i mam pomysł na zrobienie przezroczystego tyłu bazooki, dzięki czemu nagram film jak się gaz odpala, i ziemniak wylatuje (od tyłu) :] myślę że będzie ciekawie :lol: , tylko czy nie za szybko okopci mi tej pleksi ? Bo chyba po spalaniu nie zostaje nic co mogło by się osadzać ?

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


13 kwi 2007, o 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
wystrzeliłem swoim działem już jakieś 20kg ziemniaków, i nie widze najmniejszego śladu osmolenia na ściankach mojego potato guna, używam dyzedorantów, takze możesz spokojnie zrobić tył z plexi i nagrac filmiki :).
Fajna by bylo całe działo z plexi :)

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


14 kwi 2007, o 00:14
Zobacz profil
Post 
Witam wczoraj przypadkowo trafiłem na tą strone i tez przypadkowo na ten post :D przeczytalem wszystki posty i postanowilem zrobic miniaturkę spudguna. I odziwo dziala i nawet ma tez niezly zasieg. Troche postrzelalem tym mini gunem i pojechalem do BRICO MARCHE kupilem tam rure o dlugosci 100mm i srednicy45mm, trojnik z otkrecanym korkim i zaslepke. razem wyszlo mnie to nie cale 10zl jutro bede skladal tego duzego guna i wrzuce zdjecia i filmiki jak strzela duzy i maly gun. :twisted: Tylko powiedzcie mi jak sie wstawia zdjecia oraz filmy :x


14 kwi 2007, o 21:31
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Fotki dajesz na fotosik.pl i potem link bezpośredni do zdjęcia w znaczniki , lub miniaturke kod wklejasz, a filmiki na jakiś serwer np, youtube.com i potem dajesz linki w znaczniki [url][/url]

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


14 kwi 2007, o 21:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..