Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Cześć! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 18:40
Posty: 2
Post Cześć!
Witam wszystkich,mam na imię Tomek .Z wykształcenia,jestem tech. farmacji - wynika to właśnie z zamiłowania chemią . Jakoś w 2004r., nabyłem w sklepie POCH,wszystkie podstawowe kwasy ( H2SO4,HNO3,HCl ), zasady, siarkę i jakieś szkło .Tłumaczenie było proste - do doświadczeń naukowych . Od tamtego czasu,odczynniki "wynajdowałem" w necie - jeszcze parę lat temu,nie dało rady kupić w necie odczynniki - ze szkłem - dużo łatwiej . Ale handlowcy,potrafią znaleźć nisze - właśnie w necie - 1 kupiłem stęż. kwasy ( na oświadczenie),gdzie indziej (nw miarę tanio) - chloran potasu,magnez itp . Ostatnio "odkryłem" sklep,gdzie jest prawie wszystko - KSCN,fosfor,Na2S2O3, K2Cr2O7 - itp. (nie idzie HNO3,eteru,metanolu,b. octowego - bo albo trucizny - albo prekursory narkotyków - na firmę ) . Gzie indziej - 60% H2O2 - ale miano tam tylko H2O2 . Wagę dostałem w aptece ( na praktyce ) - bo była rozkalibrowana . Trochę ze szkolnego lab..trochę z apteki - "pożyczyłem";) . Przez te lata,nagromadziłem tego sporą "kolekcję" . Dużo rzeczy sam sobie otrzymałem - oczywiście,to od dziecka pasjonowała mnie pirotechnika - w tej dziedzinie udało mi się przypadkowo otrzymać,silną miesz. pirotechniczną ( KClO3 + Al + S ) , HMTD - wyszło ale nie wiem,czy nie utraciło właściwości . To tak pokrótce ;) Choć mam trochę doświadczenia,itd - to często potrzebuję konsultacji,znaki zapytania - które mam nadzieję tutaj uzyskać,a sam też mogę sporo wnieść ;) Pozdrawiam Forumowiczów . ps. póki co - nie wiem gdzie,jak i kogo zaptać


20 kwi 2016, o 20:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..