Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
tlen do odychania w domu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23 kwi 2020, o 12:05
Posty: 1
Post tlen do odychania w domu
witam chciał bym się dowiedzieć jak oddzielić wodór od tlenu żeby tlen wziąć sobie do oddychania w pomieszczeniu wodór mogę doprowadzić do skutera silnika ale tlen chcę odprowadzić do oddychania lub jak
można by było się z tym uporać wodorem inaczej to bym był wdzięczny. Jest generator na allegro hho lub wiem ze można z wykłej soli z woda destylowaną ale chodzi mi bardziej o zwykła przegotowana żeby z tego zrobić tlen czy ktoś ma jakieś pomysły nie chcę kupować żadnych proszków z allegro co produkują tlen bo te proszki są za drogie proszę o wszelka pomoc pomysł w wstępny jest żeby tlen z wodorem z tego generatora przeprowadzić przez wodę ale i tak tego nie oddzielę nawet sól z woda destylowana to jak oddzielić tlen od wodoru ten post może się przydać dla wielu ludzi na przykład jak wybuchnie wulkan i nie będzie można oddychać lub w kopalni

Pierwsze ostrzeżenie - za skrajną ignorancję wiedzy chemicznej
3 ostrzeżenia = ban
/ Sulik


23 kwi 2020, o 12:26
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, o 19:13
Posty: 454
Lokalizacja: [*]
Post Re: tlen do odychania w domu
tomi511 napisał(a):
witam chciał bym się dowiedzieć jak oddzielić wodór od tlenu żeby tlen wziąć sobie do oddychania w pomieszczeniu wodór mogę doprowadzić do skutera silnika ale tlen chcę odprowadzić do oddychania lub jak
można by było się z tym uporać wodorem inaczej to bym był wdzięczny. Jest generator na allegro hho lub wiem ze można z wykłej soli z woda destylowaną ale chodzi mi bardziej o zwykła przegotowana żeby z tego zrobić tlen czy ktoś ma jakieś pomysły nie chcę kupować żadnych proszków z allegro co produkują tlen bo te proszki są za drogie proszę o wszelka pomoc pomysł w wstępny jest żeby tlen z wodorem z tego generatora przeprowadzić przez wodę ale i tak tego nie oddzielę nawet sól z woda destylowana to jak oddzielić tlen od wodoru ten post może się przydać dla wielu ludzi na przykład jak wybuchnie wulkan i nie będzie można oddychać lub w kopalni


Elo. W sumie w tym dziale są tylko przywitania, ale ok. :mrgreen:
Po pierwsze jeśli masz wodny roztwór soli (kuchennej?), czyli chlorku sodu, to na elektrodach wydziela się pierwsze wodór i chlor. Po wydzieleniu całego chloru masz roztwór wodorotlenku sodu. Wtedy dopiero zaczyna się elektroliza samej wody i na elektrodach wydziela się wodór - na katodzie (ujemna elektroda w elektrolizie), i tlen - na anodzie (dodatnia). Zakładam tutaj rzecz jasna, że masz elektrody obojętne, także nie wchodzą Ci w reakcję. Jeśli masz elektrody stalowe, to anoda może Ci się roztwarzać i praktycznie masz na niej zamiast samego tlenu mieszaninę wodoru i tlenu. Rozdzielanie tego w warunkach domowych to bardziej hobby. Jeszcze trzeba byłoby jakoś to przechować lub mieć odpowiednią instalację do produkcji wystarczającej ilości w czasie rzeczywistym. Taniej i łatwiej wyjdzie kupić butlę z tlenem wytworzonym przemysłowo. Tym bardziej jak chcesz mieć jakościowy produkt do takich zastosowań jakie wymieniłeś - jak już to nie używasz skromnych ilości, jeśli ma Tobie wystarczyć na sensowny czas. I tak nawiasem, zasilanie silników spalinowych tym wodorem z generatorów HHO to bujda na resorach, nabijanie ludzi w butelkę.


23 kwi 2020, o 16:06
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: tlen do odychania w domu
https://www.youtube.com/watch?v=EY_HLLWce2s

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


24 kwi 2020, o 01:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..