Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Ave chemicy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 lut 2021, o 17:55
Posty: 1
Post Ave chemicy
Cześć wszystkim! Wypada się przywitać to się witam, w tym wypadku mój introwertyzm "przymknie oko". :lol:
Normalnie odzywam się wtedy gdy warto jest coś powiedzieć. Niemniej uważam, że teraz warto bo wracam na VMC po ponad 10 latach i odświeżam sobie wszystko... Moja przygoda z chemią zaczęła się gdy zainteresowała mnie nią nie żyjąca już ciocia, która o ironia była ichtiologiem, a nie magistrem inżynierii chemicznej. Potem przedmiot "chemia" w szkole, pierwsze eksperymenty, kompletowanie laboratorium i coraz ambitniejsze "zabawy". Było jakoś inaczej, w wielu aspektach prościej, ale z drugiej strony człek dysponował niewielkimi kwotami więc cóż po bogactwie dostępnego asortymentu... Potem nadeszła dorosłość, rozczarowania i nudna egzystencja. Dzisiaj wracam do tego fascynującego świata i chociaż w sumie nigdy go nie opuściłem to inaczej wyobrażałem swoją karierę naukową i zawodową. Nigdy jednak nie jest za późno na weryfikację, a żeby ułatwić sobie "pracę" postanowiłem wrócić na stare śmieci i odwiedzić VMC. Na pewno zabawię tu dłużej. Może będę mógł wnieść coś wartościowego, a z pewnością odświeżę swoją wiedzę gdyż niejedno wymaga przypomnienia. Jeśli chodzi o moją skromną osobę to najbardziej interesuje mnie chemia organiczna. Kiedyś byłem bardzo pochłonięty pirotechniką i wciąż jest to dla mnie dział sympatyczny chociaż wyrosłem już z biegania po lesie i testowania własnych wyrobów. Uwielbiam czytać o gromadzić wiedzę choćby tylko miała być to sztuka dla sztuki, ale eksperymenty i "dochodzenie do sedna" daje jednak ogromną satysfakcję. Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie i z przyjemnością witam się na tym historycznym już forum. :)


28 lut 2021, o 19:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..