Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Co jest w twardym dysku? Pomóżcie:) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 8 gru 2006, o 18:27
Posty: 211
Lokalizacja: Szczecinek
Post 
Tak,na obu dloniach sa tylko elektrolity.Kondy tak male i jednoczesnie tak duzej pojemnosci moga byc tylko elektroliczne..... szybko sie uczysz-oby tak dalej 8) :lol:


1 lut 2010, o 21:56
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Dobra, to nie jest warte majątek żeby używany kondzioł wkładać do układów. One wbrew pozorom się z czasem zużywają i tracą na pojemności.


1 lut 2010, o 22:37
Zobacz profil
*

Dołączył(a): 14 sty 2009, o 19:45
Posty: 492
Lokalizacja: Zgierz
Post 
Zdolny jestem 8) :lol:
Czytałem też, że są jeszcze tantalowe, ale dla odzysku np. 1g metalu to sporo by musiało ich chyba być, bo z tego co widziałem to małe są (takie łezki jakby). I korzystając z tematu - nie wiem czy dobrze piszę, ale rdzenie cewek (np. z radia lub monitora), albo (nie wiem jak to się fachowo nazywa) obudowa razem z rdzeniem wewnętrznym małego transformatora (połączone na stałe wszystko, nie blaszki) jest z miękkiego żelaza? Jak roztwarzałem w HCl, to próba na jony Fe^3+ była pozytywna. Można znaleźć gdzieś skład takiego stopu? To samo jest jeszcze w monitorach - dwie połówki i na to jest nawinięte uzwojenie (układ odchylający o ile mnie pamięć i źródła nie mylą).
@CTX:
Mi nie zależy na sprawnej elektronice, nie bawię się w to - bardziej interesują mnie możliwości chemiczne. Duże kondy miały być do zapalarki i dlatego je odłożyłem (nawet nie wiem czy się nadają). Ale nie bawię się w piro, także teraz sobie leżą i odpoczywają ;)


1 lut 2010, o 22:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..