Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
wykrywanie pentanu ?? 
Autor Wiadomość
Post wykrywanie pentanu ??
Witam
Potrzebuje znaleźć informacje jak wykryć pentan i inne węglowodory. Jeśli nie jest to możliwe domowymi sposobami to szukam laboratorium które jest w stanie wykonać takie badania. Oczywiście za badania zapłacę.
Sprawa jest naprawdę poważna, pewien czynnik powoduje podrażnienia skóry i oczu w pracy u mojej żony, pracodawca działa bardzo powoli, sprawa się ciągnie już od ponad miesiąca!! Podejżewany pentan - podobnie jak inne węglowodory jest stosowany przy produkcji styropianu.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam


4 kwi 2006, o 13:28
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Może spektrometrie NMR albo ... masową MS ? :] Skoro to jest sprawa poważna albo sanepid :]
a gdzie to sprawdzić hmm...u nas na przyklad na politechnice na przykląd firmy sie ugadują i im sie badania robi z tego co wiem jak poczebują ale nie wiem jak jest gdzie indziej :)

_________________
Obrazek
Obrazek
Wszystkie fotografie i opisy dostępne dla kazdego w sieci WEB :)
Kontakt na PW :]


4 kwi 2006, o 13:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Nasłanie sanepidu powinno załatwić sprawę..
Przynajmniej będzie pewnośc, że pracodoawca będzie musiał coś z tym zrobić, a szukanie substancji drażniającej na właśną rękę jest raczej bez sensu


4 kwi 2006, o 18:11
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
jesli nie szkoda Ci zony ( nie zrozum mnie xle) to zrob test tzn jak żona zareaguje na ten pentan i iinne weglwodory które bieżesz pod uwagę tzn czy wystepuje reakcja alergczna (bo to pewnie alergia)

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


4 kwi 2006, o 19:23
Zobacz profil
Post 
Dziękuję za wszystkie odpowiedz. Niestety sanepid odpada - pracujemy w Angli. Moja żona bardzo słabo zna angielski, dlatego tak trzyma się tej pracy, ale dziś wylądowała w szpitalu z powodu problemów z oddychaniem. Nie wiem jak sprawa dalej się potoczy, jednak widzę to w ciemnych kolorach. Spirol - napisałeś u nas na politechnice - to znaczy gdzie - czy możesz mi podać jakiś nr telefonu - naprawdę chętnie zapłacę za te badania - potrzebuję wiedzieć co to może być.
Niestety nie mam dla porównania pentanu - gdybym miał próbkę sprawdziłbym sam zapach - to już coś - zgodnie z opisem powienien być słodki - to by się zgadzało - ale to dość mało precyzyjna podpowiedź.
Jeszcze raz dzięki za Wasze odpowiedzi.


4 kwi 2006, o 21:43
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
Jeśli chodzi o wykrywanie węglowodorów alifatycznych to jeśli się nie dysponuje specjalistycznym sprzętem - nie ma mowy o ich identyfikacji (trzeba zapłacić kupę kasy za zlecenie badań firmie).
Pozostaje metoda organoleptyczna - ktoś kto ma dobry węch i pamięć do zapachów, jest w stanie wyczuć pentan, nawet w małym stężeniu. Tylko że to nie stanowi dowodu dla sądu np.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


4 kwi 2006, o 21:54
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Spoko podaje Ci strony 4ech politechnik do których możesz napisac ale i tak musisz mieć próbke powietrza czy tego czegos czym sie zatruła twoja żona nawet jak sie zgodzą zrobić te badania dla ciebie :)

http://www.pw.edu.pl/ < Politechnika Warszawska
http://www.p.lodz.pl/ < Politechnika Łódzka (moja :P )
http://www.pwr.wroc.pl/ < Politechnika Wrocławska
http://www.polsl.pl/ < Politechnika Śląska

Wydaje mi sie, że w tych miejscach możesz popytać :)

Jutro jak uda mi się dorwać gościa od chemii u mnie na wydziale zapytam czy zna jakąś dobrą i tanią metode na pentan :)

PS.: w szpitalu jej nie zrobią testu ?
Pozdro :roll:

_________________
Obrazek
Obrazek
Wszystkie fotografie i opisy dostępne dla kazdego w sieci WEB :)
Kontakt na PW :]


4 kwi 2006, o 23:24
Zobacz profil
Post 
Dzięki - będę próbował się skontaktować z tymi uczelniami. Jeśli chodzi o badania w szpitalu, to zrobili tylko podstawowe badania i stwierdzili że musi wrócić do lekarza rodzinnego. Niestety nie jest to pierwszy raz kiedy lekarz powiedział że nie jest nam w stanie pomóc :( Zresztą trudno im się dziwić - cała ta historia brzmi jak jakaś paranoja - szkoda tylko że jest prawdziwa ....
Pozdro
Sławek


6 kwi 2006, o 13:58
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Spoko ... babka od chemii powiedziala żeby iśc do czegoś podobnego jak w polsce SANEPID bo napewno jest w UK coś takiego i oni mają takie testy specjalne na to wszystko :) Bo powiedziała, że to jest za dużo roboty i to nie jest takie łatwe podobno wykrycie pentanu np.: ze skroplonego powietrza....więc ... masz nad czym pomyśleć :)

_________________
Obrazek
Obrazek
Wszystkie fotografie i opisy dostępne dla kazdego w sieci WEB :)
Kontakt na PW :]


6 kwi 2006, o 16:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..