Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Wykrywanie jonów 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post Wykrywanie jonów
Witam. Potrzebuję wiedzy praktycznej na temat wykrywania kationów wszystkich grup jak i anionów. Co do wejściówek to korzystam z podręcznika Lipca i Szmala, ale jesli chodzi o praktykę to wiadomo że wygląda inaczej...

chodzi mi o jakieś skrypty, drzewka, z którymi łatwo i przyjemnie wykryję wszelkie kationy i aniony. Pare już znalazłem ale może macie jakies swoje ulubione??

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


12 paź 2006, o 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2006, o 13:25
Posty: 114
Post 
Ja proponuję Mińczewski i Marczenko: "Chemia analityczna analiza jakościowa" . Świetna książka. Oprócz grup wiele o kompleksach,maskowaniu i o rzadkich kationach. :D


13 paź 2006, o 07:57
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Mińczewski Marczenko owszem niezla książka, ale jak wspomniałem szukam jakiś skryptów, tak żeby to wszystko było na jednej stronie ładnie upakowane....
co do książki to preferuję Lipca i Szmala :D

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


13 paź 2006, o 12:32
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2006, o 22:13
Posty: 57
Lokalizacja: miasto na 2 litery
Post 
No cóż jak potrzebujesz pieknie ładnie i na niewielu stronach (a jeszcze lepiej w tabelkach) to polecam do zdobycia książke która "chodziła" w technikach chemicznych. St. Rubel i Szczęsny Rosołowski Pracownia analizy chemicznej. Może nie ma tam wszystkich jonów ale te podstawowe używane w chemii są ładnie i zwięźle rozpracowane. Poza jakościówką jest tam też podana ilościówka, analiza kroplowa, liźnięcie analizy stopów i podstawowych grup organicznych. Prawde mówiąc na Polibudzie rzuciłem w kąt wszelkich Marczenków, Aleksjejewów i innych i jechałem po mojej starej "cegiełce". Zreszta do tej pory korzystam


16 paź 2006, o 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2006, o 13:25
Posty: 114
Post 
Ciekawa jest też praca zbiorowa pod kierownictwem bodajże Anny Reizer. Taka niebieska książeczka. Z tyły ma rysunki jak robić wszystko po kolei.
Bardzo dobrym skryptem jest "Półmikroanaliza jakościowa" W.Gorzelany, A.Śliwa, J. Wojciechowska. Zawiera dużo kationów jak np. Li, V, U, Th


17 paź 2006, o 15:03
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Dzięki wielkie chłopaki za to. Będę szukał tych pozycji. A może macie je w wersji elektronicznej, bądź wiecie gdzie takowe się znajdują?? :D

Kurka, nigdzie tych skryptów ni ma, nie ma ktoś z Was ich sprzedać??


Hej, taka książka może być, nie jest aby zbyt nieaktualna?? wyd z 84r

http://www.allegro.pl/item134760295_pra ... ubel_.html

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


19 paź 2006, o 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2006, o 13:25
Posty: 114
Post 
Przecież kationy pod wpływem czasu nic a nic się nie zmieniają :D . Książka zawiera w sobie naraz an. il. i jak. Jak za tą cenę to ja kupowałem nowsze i w lepszym stanie- dwa tomy : Pracownia chemiczna-Analiza Ilościowa, P.Chem. An. Jakościowa. Ma nawet reakcje mikrokrystaliczne i głównie dlatego mi się podoba.


21 paź 2006, o 20:37
Zobacz profil
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
emek napisał(a):
polecam do zdobycia książke która "chodziła" w technikach chemicznych. St. Rubel i Szczęsny Rosołowski Pracownia analizy chemicznej.


Masz rację już 10 lat temu skończyłem tech. chem. ale dalej twierdzę, że te książki są b. dobre: Analiza Jakościowa, Analiza Ilościowa, Analiza Instrumentalna i Analiza Techniczna. Zwięzłe, tanie i co najważniejsze - nadal na czasie. Nie ma w nich głębokich rozważań matematycznych i dywagacji akademickich, jest tylko to co potrzeba chemikowi na codzień. Niech skrypty z uczelni wyższych się schowają głęboko.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


21 paź 2006, o 20:48
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Dzięki wielkie chłopaki. Mam nadzieję, że uda mi się go wychaczyć na allegro. W ogóle Lipiec i Szmal ma troche błędów, skrypty jeszcze więcej i w ogóle wg Lipca i Szmala II gr kat to tak naprawdę IV i odwrotnie. Czy nikt nie napisze jednej porządnek książki do analizy?? :lol: NVX, może Ty spróbuj

Topic do kasacji, dzięki za pomoc :wink:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


21 paź 2006, o 21:50
Zobacz profil
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
blizzard napisał(a):
Czy nikt nie napisze jednej porządnek książki do analizy?? :lol: NVX, może Ty spróbuj


Po co wyważać otwarte drzwi :lol:

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


21 paź 2006, o 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..