Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Jak zidentyfikować skład tych preparatów ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 cze 2013, o 15:50
Posty: 7
Post Jak zidentyfikować skład tych preparatów ?
Witam,
posiadam końcówkę preparatu 'Skay', przeznaczonego 'do czyszczenia skór i tapicerki samochodowej' zakupionego pod koniec lat 80-tych. Substancja ta świetnie zmywa klej po cenach na płytach CD czy książkach (jest to jedyny środek, który nie zostawia żadnych śladów, a przetestowałem ich naprawdę wiele). Płyn ten jest dość gęsty. tłusty (ale nie tak jak olej, w trochę innym stylu) i ma słodkawy zapach.

Zastanawiam się, czy można gdzieś oddać ten preparat do analizy w celu poznania ilości i proporcji substancji w nich zawartych. Może GC/MS bądź HPLC ? Nie mam zbytniego pojęcia w tym temacie, dlatego uderzam tutaj. Gdzie można wykonać takie badanie i ile to może w przybliżeniu kosztować ?

Drugą kwestią, którą przy okazji chciałbym poruszyć są perfumy Antarctic firmy Ives Rocher. Niestety nie są już produkowane, również mam ich końcówkę i nie znam ich składu, a bardzo chciałbym poznać. Pytanie brzmi: jak, gdzie i dlaczego tak drogo ? :P

Pozdrawiam, Trantigne.


8 paź 2013, o 12:35
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 27 cze 2013, o 22:43
Posty: 397
Post Re: Jak zidentyfikować skład tych preparatów ?
Podobno na Akademii Medycznej się dało to zrobić za darmo ale nie dam głowy. Tak chyba właśnie sprawdzali trunki jak była afera z metanolem w etanolu spożywczym.

_________________
Pozdrawiam, życzę bezpiecznego eksperymentowania i owocnej nauki!
Finkur


8 paź 2013, o 20:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..