Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Fluorescencja rentgenowska 
Autor Wiadomość
Post Fluorescencja rentgenowska
Wiem że należy do właśnie tej dziedziny chemii:)Szukam materiałów na temat przygotowywania próbek do analizy XRF na spektrometrze, będę wdzięczna za każdy materiał-również o samej analizie rentgenowskiej


28 cze 2005, o 21:17
Post 
analiza rentgenowska kojarzy mi sie z badaniem struktury krysztalu za pomoca np. metody obracanego kryształu.Mamy tam wiązkę monochromatycznego promieniowania rentgenowskiego która pada na kryształ, który się obraca i na kliszy fotograficznej daje nam refleksy. z tych refleksów odczytujemy właśnie strukturę kryształu,


29 cze 2005, o 20:59
Post 
Tak, metoda obracanego kryształu, metoda proszkowa, metoda promieni przechodzących i odbitych, metody zaawansowane (np. badanie przemian polimorficznych, czyli metoda krystalografii wysokotemperaturowej i wysokociśnieniowej)


30 cze 2005, o 20:08
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
Są jeszcze dwie ciekawe metody rentgenowskie, stosowane do badań morfologii polimerów: szerokokątowa syfrakcja rentgenowska (ang. skrót WAXD) oraz małokątowe rozpraszanie rentgenowkie (SAXS), zwłaszcza ta druga technika oddaje nieocenione usługi w badaniach morfologii (np. domen fazowych) we wszelkich wieloskładnikowych układach polimerowych.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


30 cze 2005, o 20:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..