Prośba o pomoc w zrozumieniu analizy chromatogramu

Analytical chemistry. Wszystko co związane z chemią analityczną.

Moderator: #Chemia

Prośba o pomoc w zrozumieniu analizy chromatogramu

Postprzez iami6 » 18 mar 2018, o 02:33

Hej :)
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w analizie chromatogramu - tzn. wiem jaki jest wniosek, ale nie potrafię go zrozumieć na podstawie wykresu. Poszukiwałam już na wielu stronach, ale nigdzie nie ma chromatogramu powinowactwa z % na osi pionowej i nie wiem jak to rozumieć.

Na zdjęciu z dwoma wykresami wniosek jest taki, że 5% Lycopodium powoduje znaczny spadek retencji MCM dla receptora alfa3beta4, a nieznaczny dla alfa3beta4alfa5. Jednakże nie wiem jak odnieść to do wykresu? Co oznacza % zaznaczony? Czas to czas zatrzymywania na kolumnie czy wymywania?

Ze zdjęcia z wykresem ze stężeniami A do E - tutaj wnioskiem jest że zaobserwowano zależne od stężenia spadki retencji? Jak to wyjaśnić na zasadzie wykresu?

Moim zadaniem jest wyjaśnić te wykresy grupie, lecz sama ich nie rozumiem. Dlatego bardzo proszę o pomoc.
Załączniki
nihms747934f3.jpg
Representative frontal elution profile of 1 μM MCM (i) and 1 μM MCM + 5% Lycopodium clavatum L. (ii) on the CMAC (α3β4 nAChR) column (A) and on the CMAC (α3β4α5 nAChR) column (B). Ammonium acetate buffer [10 mM, pH 7.4] was used as eluent at a flow rate of 0.2 mL/min.
nihms747934f3.jpg (11.19 KiB) Przeglądane 935 razy
nihms747934f1.jpg
Frontal chromatogram of increasing concentrations of [3H]-epibatidine on the α3β4α5 nicotinic receptor column, where: A =240pM, B = 150 pM, C = 100 pM, D=80 pM and E=60pM. Ammonium acetate buffer [10 mM, pH 7.4] was used as eluent at a flow rate of 0.2 mL/min.
iami6

Powrót do Chemia Analityczna