Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Prośba o pomoc w zrozumieniu analizy chromatogramu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18 mar 2018, o 02:20
Posty: 1
Post Prośba o pomoc w zrozumieniu analizy chromatogramu
Hej :)
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w analizie chromatogramu - tzn. wiem jaki jest wniosek, ale nie potrafię go zrozumieć na podstawie wykresu. Poszukiwałam już na wielu stronach, ale nigdzie nie ma chromatogramu powinowactwa z % na osi pionowej i nie wiem jak to rozumieć.

Na zdjęciu z dwoma wykresami wniosek jest taki, że 5% Lycopodium powoduje znaczny spadek retencji MCM dla receptora alfa3beta4, a nieznaczny dla alfa3beta4alfa5. Jednakże nie wiem jak odnieść to do wykresu? Co oznacza % zaznaczony? Czas to czas zatrzymywania na kolumnie czy wymywania?

Ze zdjęcia z wykresem ze stężeniami A do E - tutaj wnioskiem jest że zaobserwowano zależne od stężenia spadki retencji? Jak to wyjaśnić na zasadzie wykresu?

Moim zadaniem jest wyjaśnić te wykresy grupie, lecz sama ich nie rozumiem. Dlatego bardzo proszę o pomoc.


Załączniki:
Komentarz: Representative frontal elution profile of 1 μM MCM (i) and 1 μM MCM + 5% Lycopodium clavatum L. (ii) on the CMAC (α3β4 nAChR) column (A) and on the CMAC (α3β4α5 nAChR) column (B). Ammonium acetate buffer [10 mM, pH 7.4] was used as eluent at a flow rate of 0.2 mL/min.
nihms747934f3.jpg
nihms747934f3.jpg [ 11.19 KiB | Przeglądane 1705 razy ]
Komentarz: Frontal chromatogram of increasing concentrations of [3H]-epibatidine on the α3β4α5 nicotinic receptor column, where: A =240pM, B = 150 pM, C = 100 pM, D=80 pM and E=60pM. Ammonium acetate buffer [10 mM, pH 7.4] was used as eluent at a flow rate of 0.2 mL/min.
nihms747934f1.jpg
nihms747934f1.jpg [ 39.91 KiB | Przeglądane 1705 razy ]
18 mar 2018, o 02:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..