Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
wizualizacja TLC - cerium-amonium molibdate 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19 lut 2020, o 21:21
Posty: 3
Post wizualizacja TLC - cerium-amonium molibdate
Witajcie,
zamierzam użyć roztworu cerium-amonium-molibdate dla wizualizacji substancji na płytkach (TLC).
receptura według producenta jest taka: 0,2 g cerium (III) sulfate, 5 g; ammonium molibdate ((NH4)2MoO4, plus kwas siarkowy.
pytanie 1: czy moglibyście wyjaśnić mi dokładny mechanizm pojawiania się niebiesko-czarnych plam - które związki odpowiadają za zmianę koloru?
pytanie 2: czy mogę zamienić (NH4)2MoO4 na (NH4)6Mo7O24 ?
Będę wdzięczna za pomóc.


17 mar 2020, o 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 paź 2020, o 12:23
Posty: 2
Post Re: wizualizacja TLC - cerium-amonium molibdate
Istotne jest co jest rozwinięte na płytce TLC, wywołanie odpowiednim roztworem zachodzi na zasadzie reakcję z rozdzielaną mieszaniną substancji i daje barwną odpowiedź. Dla przykładu ja wywoływałam aminokwasy na płytce roztworem ninhydryna. Ninhydryna reaguje z aminokwasami dając fioletowe zabarwienie co jest widoczne na płytce w postaci barwnych pasm chromatograficznych. Na płytkach z dodatkiem UV pod lampa nic nie widać? Dobrze jest od tego zacząć. Kwasem siarkowym (VI) który również został wymieniony wywołuje się płytki na zasadzie spalenie, też dobra metoda ale trzeba bardzo uważać.


14 paź 2020, o 11:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..