Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Skład chemiczny chemii samochodowej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 7 paź 2018, o 15:47
Posty: 4
Post Skład chemiczny chemii samochodowej
Witam

Na początku chciałem się przywitać, jestem nowym użytkownikiem portalu oraz początkującym chemikiem.
Ukierunkowuję się w chemię samochodową więc mam parę pytań:
1. Jaka jest różnica w składzie między mocną chemią do samochodów osobowych a samochodów ciężarowych?. Skład jest podobny tylko zmieniają się ilości danych komponentów czy całkowicie inny skład?. (Mycie karoserii)
2. Jaka jest różnica w chemii do mycia felg, silnika a karoserii samochodowej?

Reasumując wystarczy podać składniki występujące w danej chemii samochodowej np. kwas solny, metanol itd.

Jeżeli zapoczątkowałem wątek w złej kategorii proszę o przeniesienie do poprawnej.

Pozdrawiam i dziękuję


7 paź 2018, o 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Ciężko odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, ale jest na to sposób. Szukaj kart charakterystyki preparatów, które Cię interesują. Zbierz informację, jak już będziesz miał odpowiednio poczucie jakie składniki się powtarzają w danych grupach preparatów to możesz się pytać o to dlaczego tam występują.


10 paź 2018, o 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 paź 2018, o 15:47
Posty: 4
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Dziękuję za pierwszą odpowiedź, posiadam karty charakterystyk różnych firm. Większość pisze tak:

Zwykły szampon samochodowy

- Wodny roztwór zawierający niejonowe i kationowe środki powierzchniowo czynne
Składniki szkodliwe :
- 3,0 - 5,0 % - alkilopoliglukozyd
- 1,0 - 3,0 % - oksyetylowany alkohol
- 1,0 - 3,0 % - oksyetylowana amina kokosowa
- 1,0 – 3,0 % - tlenek laurylodimetyloaminy

W skrócie w jednym słowie to jest SLES, który jest gotowym składnikiem oczywiście trzeba dodać kompozycję zapachową i barwnik ale to już każdy wie.

Chodzi mi tutaj dokładnie o ten skrót nie wymienianie wszystkich cząstek chemicznych ale napisać np. szampon zawiera Woda, sles, zapach barwnik.

Następnie mocna chemia kwasowa samochodowa zawiera:
Woda, Kwas solny, zapach, barwnik, i co jeszcze ?????????

Następnie mocna chemia samochodowa zasadowa zawiera:
Woda, barwnik, zapach .................i co jeszcze jakie półprodukty trzeba zmieszać aby usunąć bród z karoserii samochodowej nie uszkadzając jej.

Zrozumiałe jest, iż utrzymanie tejże chemi na karoseri w słońcu może uszkodzić lakier ale to każdy laik wie ale to nas nie interesuje.

Dodam jeszcze jeden przykład zawartości karty charakterystyk na chemie samochodową:

Wodny roztwór zawierający kwasy nieorganiczne i środki pomocnicze
- 5,0 – 10,0 % - sól tetrasodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego
- 3,0 – 5,0 % - wodorotlenek sodu
- 3,0 - 5,0 % - oksyetylowany alkohol
- 5,0 – 10,0 % -1-Propanaminium, wodorotlenki, sole wewnętrzne, roztwór wodny

Zapewne są tu ukryte dwa półprodukty.

Pozdrawiam


14 paź 2018, o 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 paź 2018, o 15:47
Posty: 4
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Stwierdzam po 30 dniach czekania, iż to forum umarło i nie ma sensu zadawać pytań oraz udzielać pomocy- z naciskiem na to drugie stwierdzenie. Wydaje mi się, iż moje zagadnienie nie jest trudne, ale nie ma chęci pomocy więc utrzymywanie forum jest zbyteczne, szkoda czasu, sił moderatorów na utrzymywanie porządku ponieważ i tak nikt się nie interesuje.
Pomijam już nakłady finansowe, które zapewne są nakładane na utrzymanie forum.!!!

Dziękuję za nieudzieloną pomoc !!!


7 lis 2018, o 18:20
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Chcesz podrobić komercyjny produkt, nie wykładając na to ani złotówki (nie mówiąc już o realnych kwotach rzędu tysięcy złotych na badania) i się jeszcze dziwisz, jeden wielki L O L.
A na koniec jeszcze pewnie będziesz chciał tym handlować dalej i trzepać kasę ;)
To forum nie potrzebuje takich userów.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


8 lis 2018, o 09:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 paź 2018, o 15:47
Posty: 4
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Bardzo szybka i dosadna odpowiedź, rozumiem już na czym polega to ----- pseudo forum !! Nie płacisz nic się nie dowiesz. Ale przestrzegam przed takim podejściem do tematu, ponieważ łatwo się przejechać. Najgorsze jest to, że takie słowa wypisuje MODERATOR!. Data wpisu wskazuje na czwartek-piątek mam nadzieję, że to był wpis z chwilową " Utratą dostępu do konta lub pod wpływem negatywnych emocji". Jeżeli takie wpisy przejdą bez echa i reakcji innych osób trzymających porządek na tym forum to zapewniam, że takich wpisów będzie więcej.
Ogólnie wszędobylskie fora są darmowe, ale są osoby które chętnie wspierają finansowo jeżeli kierunek jest prawidłowy. Jeżeli chcesz wyrażać takie opinie to może powinieneś zmienić kierunek np. bankowość, a FOREX byłby strzałem w dziesiątkę.

Pozdrawiam


19 lis 2018, o 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Skład chemiczny chemii samochodowej
Nie zaglądałem na forum przez dłuższy czas i dlatego dalej nie kierowałem Cię. Wszelkie fora są dobrowolne, ludzie przychodzą i dobrowolnie dzielą się wiedzą, odpowiadają, bo jakiś temat ich interesuje. Zadałeś ogólnikowe pytania wymagające:
1) siedzenia w temacie chemii samochodowej, czyli podaj mi informację, a stworzysz sobie konkurencję/stracisz klienta, albo
2) przeglądu kart charakterystyki, przeglądu właściwości użytych substancji, wyciągnięcia wniosków, czyli mnóstwo pracy.
Na jakiej postawie uważasz, że ktoś ma to zrobić za Ciebie? Że kogoś niezwykle ciekawy temat mycia samochodów ma interesować? Siedzisz na jakimś innym forum i regularnie robisz przeglądy literaturowe dla innych? Mi to się zdarza, ale tylko, jak zagadnienie uważam za ciekawe.


29 lis 2018, o 18:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..