Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Ethanol reakcje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 sty 2023, o 10:37
Posty: 2
Post Ethanol reakcje
Witam.
Jestem poniekąd chemicznym laikiem.
Mam takie pytanie.
Optyk spryskal moje całe okulary ( z ramka włącznie i noskami) sprayem, który w składzie miał:
>30% alphatic hydrocarbons
- linalol synthetic
-perfumes
-alkohol denat
-iso-butane
- isopropyl alkohol
- n butane
- propane
-fragrance ( L 6-octen 1-ol, 3, 7 dimethyl

5 minut pozniej z pewnych powodów wyczyściłam dość intensywnie całe moje okulary husteczkami nasączone >50% ethanolem i deionised water.

W związku z tym mam pytanie, czy nie zaszły żadne reakcje na powierzchni okularow. Z punktu laika większość składników tego sprayu to również alkohole wiec nie powinno stac się nic złego że w tak krótkim czasie zastosowałam ethanol na okulary ale co z resztą: butan, propan i reszta?
Czy nie zaszły żadne toksyczne reakcje na powierzchni okularow i czy mogę je nadal bezpiecznie nosic: kontakt okularow że skora.
Pewnie Was rozśmieszyłem tym pytaniem ale jeżeli ktoś mógłby mi na nie odpowiedzieć.
Dziekuje


22 sty 2023, o 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Ethanol reakcje
Bez obaw. Nic się nie stało. Wszystkie składniki już odparowały więc można nosić bez obaw.


22 sty 2023, o 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 sty 2023, o 10:37
Posty: 2
Post Re: Ethanol reakcje
Dziekuje za odpowiedź.
Może źle zadałam pytanie.
Rozumiem że spray oraz te wipesy zastosowane osobno nie stanowią problemu i nie miałabym żadnych obaw.
Chodziło mi o to czy te związki zawarte w sprayu nie weszły w żadne reakcje chemiczne z tymi husteczkami z ethanolem tym bardziej że oba produkty były zastosowane w tak krótkim czasie. Czy na powierzchni okularow nie wytworzyło się nic co mogłoby być szkodliwe dla mojej skóry, w jakiś sposób toksyczny.
Dziekuje bardzo


22 sty 2023, o 13:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..