Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z wiązaniami elektronowymi 
Autor Wiadomość
Post Problem z wiązaniami elektronowymi
Witam :D Otóż zaczęła się moja kolejna przygoda z chemią :D zaczęło się to tak, że nauczycielka wysłała mnie po dziennik ( to moja specjalizacja :wink: na każdej chemii i angielskim latam po całej szkole za dziennikiem) I tak sie złożyło, że skubaniec ukrył się wyjątkowo dobrze, tak więc znalazłem go dopiero po chyba 10-12 minutach. Wracam do klasy... niestety, druga grupa nie miała angielskiego bo coś tam się stało, więc mieliśmy chemię razem - w 25 osób. Pytam się baby, o czym ona mówi. Nie odpowiada. I zaczyna o czymś chaotycznie gadać :D. A ja oczywiście nic nie zrozumiałem. Bo i jak, skoro wszedłem w połowie tłumaczenia... :D
Cały ten długawy wstęp, służył uwypukleniu tej dramatycznej pointy: JA NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM!!! Gadaliśmy ( o ile udało mi się dowiedzieć od równie zagłębionych w temacie kolegów) o wiązaniach elektronowych. Na ich przedstawienie są cztery typy układów: sumaryczny, kreskowy, modelowy i jeszcze jakiś. Mam przedstawić (na jutro!) wzory takich oto substancji:
- tlenek węgla
- chlorek baru (zapewne używany przez ludzkoś raz na 10 lat)
- siarczek sodu
- tlenek fosforu
- fluorek cyny (nie, no super nazwa, poza tym zapewne użyteczny
jak BaCl)
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak się to robi? A to już zupełnie priorytetowo: rozwiązać te zadania? :D :D :D
Z góry dzięki


26 lut 2007, o 18:55
Post 
Cytuj:
- chlorek baru (zapewne używany przez ludzkoś raz na 10 lat)


Chlorek baru używany jest dosyć często. Jest jednym z podstawowych odczynników w chemii analitycznej. Służy do wykrywania siarczanów.
Poza tym służy do wyrobu sztucznych ogni (barwi płomień na zielono).
Ludzkość wykorzystuje go bardzo często ;)


8 mar 2007, o 18:39
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Heh, no to trochę późno dostał odpowiedź :P Co to za sposób modelowy - orbitalowy w sensie?


8 mar 2007, o 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post odp.
CO
BaCl2
Na2S
P2O5
SnF2
Masz pomogę Ci trochę :D bo nie mam więcej czasu :D Poszukaj w książce na pewno będzie ;)
POzdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


8 mar 2007, o 20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..