Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
katalizatory 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24 lip 2007, o 05:01
Posty: 4
Post katalizatory
jak naniesc czern platynowa na wate kwarcowa wcelu uzyskania katalizatora ktory bedzie wykorzystany w katalitycznym grzejniku propanowym, wiem ze mozna do tego uzyc jakiegos ( poliwinylowego alkocholu "PVA") w celu rozpuszczenia czerni i jako plyn naniesc na wate kwarcowa
nie wiem jaka metoda nanoszenia bylaby najlepsza (natryskowej czy np.zanurzeniowej, czy moze jakiejs innej) jakiego dokladnie alkocholu uzyc, wiem ze katalizator ktory potrzebyje uzyskac powinien zawierac okolo 10% platyny,
jezeli ktos moze ni pomoc bede bardzo wdzieczny.


31 lip 2007, o 20:05
Zobacz profil
Post odp.
Może z innej beczki :arrow: jaki katalizator i do czego ma być ??
Czerń platynowa by dobrze osiadala musi mieć dobre podłoże absorbcyjne , z tego co pamiętam kiedyś zamiast waty stosowano azbest włóknisty , no i ważne w, jakim środowisku i jakiej temp. ma to pracować ,
eko.


1 sie 2007, o 00:03

Dołączył(a): 24 lip 2007, o 05:01
Posty: 4
Post katalizator
katalizator ten ten bedzie uzywany w grzejniku katalitycznym zasilanym propanem , platyna ma byc naniesiona na wate kwarcowa ,
katalizator ma pracowac w miszaninie powitrza i propanu, temperatura w jakiej ma pracowac ok 1000 stopni celsjusza,
wate kwarcowa ktora chce uzyc mam, uzywalem ja juz wczesniej w tym samym celu ,ale katalizator na nia nanosil na ta wate dla mnie ktos ,chce to zrobic sam , wiem ze alkochol (PVA)o ktorym pisalem wczesniej ma gestosc ok 30razy mniejsza od platyny ( 22 do 0.8)i chyba nie zajdzie miedzy nim i platyna reakcja chemicznego mieszania , wiec wydaje mi sie bedzie to trudno wymieszac bo platyna bedzie bardzo szybko opadac


1 sie 2007, o 00:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:57
Posty: 38
Lokalizacja: Z za winkla
Post 
Mam lutownicę gazową katalityczną i nośnikiem katalizatora jest tam siatka chyba miedziana (na pewno metal). Jest pokryta czymś czarnym. I tu pytanie czy katalizatorem musi być Pt, bo chciał bym sobie zrobić wydmuch gorącego powietrza. Kiedyś poczyniłem nawet próby wyskubując z piecyka gazowego trochę włókna. Po włożeniu do dyszy słabo się żarzyło i nie całą powierzchnią tylko punktowo. Chyba za cienka warstwa tego była i nie równo rozmieszczona. A może za bardzo ściśnięta.


18 sie 2007, o 18:45
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Najprawdopodobniej jest to tlenek miedzi :) Możliwe też że jest to poprostu węgiel powstały podczas niecałkowitego spalania gazu...


18 sie 2007, o 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:57
Posty: 38
Lokalizacja: Z za winkla
Post 
Sadza to to na pewno nie jest, bo jak kupiłem to siateczka była czarna. Jest tylko jedno ale: Te groty mają małą trwałość, gdyby to był CuO na siatce Cu to nie zużywał by się szybko. A nawet powinien się samo regenerować przez utlenienie materiału siateczki. Daje link na stronę gdzie widać katalizator ale tamten ma barwę żółtą i chyba na włóknie bo jakoś dziwnie wygląda:
http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=03201


18 sie 2007, o 22:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..