Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
żel do ogrzewacza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 22:40
Posty: 2
Post żel do ogrzewacza
Witam. Jestem tu nowy, ale nie korzystałem z szukajki, bo problem który potrzebuję rozwiązać jest myślę nietypowy. Otóż posiadam taką czapkę, służącą do ogrzewania zimą, tzn. ładuje się to do mikrofalówki na ok. 2 minuty i potem wyjmuje. Taka nagrzana czapka ma trzymać ciepło ok. 30-60 minut. Zbudowana jest tak: wygląda jak zwykła czapka, tylko ma 4 kieszenie zamykane na rzep: jedna z tyłu głowy, jedna na głowie i 2 po bokach. W tych kieszeniach leżą woreczki napełnione żelem, który w tej mikrofalówce się nagrzewa, tak do ok. 60-70 stopni.
Przedmiot mi działał niestety tylko tydzień, bo raz nastawiłem na dłużej i się zagapiłem i woreczek pękł i zawartość się wylała. Macie może pomysł czym to zastąpić? Może w ogóle domyślacie się co to mogło być? Jest przezroczysty o konsystencji.. hmm.. żelu;p
Z góry dzięki i pozdrawiam!


25 paź 2011, o 22:49
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2570
Lokalizacja: Krakow
Post 
pewnie i woda by wystarczyła, jak chcesz żelu to możesz dodać żelatyny ;P


zawsze można też zrobić to bez mikrofali za pomocą samoczynnej krystalizacji takich związków jak tiosiarczan sodu oraz octan sodu.
Po roztopieniu ich, lub też przygotowaniu roztworów przesyconych i przemrożeniu są dalej płynne, ale przy np. uderzeniu zaczynają krystalizować z wydzieleniem ciepła.


A co do samego pomysłu zastosowania takiej czapki - uważam, że jest to szkodliwe dla zdrowia. Jednak 60 stopni prosto w czaszkę nie jest dobrym rozwiązaniem. Druga sprawa, że głowa się wtedy spoci i jak tylko przestanie grzanie działać i będzie lodowaty wiatr to dostajesz zapalenia np. zatok.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


26 paź 2011, o 08:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 22:40
Posty: 2
Post 
woda nie bardzo, bo jak sie zacznie gotować to rozsadzi worek, w którym to się trzyma. Ale może woda z żelatyną będzie ok. Spróbuję, przeprowadzę testy i dam znać.


26 paź 2011, o 16:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 21:04
Posty: 267
Lokalizacja: z Marsa
Post 
Pozwolę sobie skorzystać z tematu.
Nie orientuje się ktoś, przy jakiej ilości wody tiosiarczan można jeszcze krystalizować jako ciecz przechłodzoną?

_________________
Obrazek
"Solve et coagula"


26 paź 2011, o 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..