Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Rozlany akumulatorek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 lis 2016, o 17:02
Posty: 2
Post Rozlany akumulatorek
Dzień dobry

Bardzo proszę o pomoc. Odkryłam dzisiaj w szufladzie stary akumulatorek Energizer AAA Nickel-Metal Hydride
dokładnie taki data.energizer.com/PDFs/nh12-650.pdf
Musiał już dawno temu "wylać". Z jednej strony miał kilka kryształów, reszta wyglądała jak czymś oblana ale już sucha.
Niestety leżał luzem między rachunkami, starymi rzeczami. Czy mam jakoś specjalnie "neutralizować" szufladę ? Wyrzucić wszystkie rzeczy z tej szuflady? Niestety była to szuflada w meblach kuchennych. Jestem przerażona.


28 lis 2016, o 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 lis 2016, o 16:15
Posty: 4
Post Re: Rozlany akumulatorek
Spokojnie! Takie akumulatorki nie zawierają wbrew pozorom mocnych kwasów.. Jedynie zasady (w Twoim przypadku jest to akumulator NiMH czyli zawiera KOH - wodorotlenek potasu, czyli ciało stałe, które i tak zdążyło już zareagować z powietrzem) Hmm, jeśli już wyjęłaś dokumenty to wystarczy szufladę przetrzeć szmatką nasączoną roztworem kwasku cytrynowego (spożywczego), a na koniec przetrzeć wilgotną szmatką.. Powinno być okej. A z dokumentami nie ma za bardzo co robić.
Pozdrawiam


30 lis 2016, o 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 lis 2016, o 17:02
Posty: 2
Post Re: Rozlany akumulatorek
Ślicznie dziękuję za odpowiedź!!! Ciąg dalszy strachów i ogromna prośba o informację: co za zielono - niebieska substancja może znajdować się na alkalicznym paluszku oraz na małej baterii guzikowej (nie były w urządzeniu i prawdopodobnie wylały jakiś czas temu...). Taka niespodziankę zastałam w szufladzie biurka w pracy po rocznej nieobecności. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź...


4 sty 2017, o 18:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..