Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Rozpuszczanie soli sodowej liotyroniny w DMSO 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 lis 2018, o 21:37
Posty: 1
Post Rozpuszczanie soli sodowej liotyroniny w DMSO
Witam!
Chciałbym stworzyć roztwór, w skład którego wchodzi liotyronina, czyli syntetyczny hormon tarczycy, znajdujący się w ciele człowieka. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, liotyronina nie jest rozpuszczalna w wodzie, ale za to dobrze rozpuszcza się w dimetylosulfotlenku (DSMO). Czy jeśli rozpuszczę liotyroninę w DSMO, nie osłabi to w jakikolwiek sposób jej właściwości (wchłanialności i wpływu na ludzki organizm)?
Przepraszam za błahe pytanie, ale jestem nowy w tych sprawach i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :mrgreen:


21 lis 2018, o 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Rozpuszczanie soli sodowej liotyroniny w DMSO
DMSO generalnie jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem do substancji organicznych. Ja go nazywam rozpuszczalnikiem ostatniej szansy, bo owszem - rozpuszcza, ale później w warunkach laboratoryjnych bardzo ciężko z niego coś odzyskać (wysoka temp. wrzenia). Jest też higroskopijny.
DMSO ma ciekawą właściwość dość łatwego przenikania przez skórę wraz z substancjami, które rozpuszcza. Wykorzystuje się to np. w kroplach na pchły dla psów aplikowanych na kark.

W zasadzie nie powinien osłabiać działania hormonu i reagować z nim.
Ale żeby mieć absolutną pewność, musiałbyś przeprowadzić badania kliniczne :mrgreen:


22 lis 2018, o 09:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..