Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Stłuczony termometr prośba 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 29 wrz 2019, o 17:33
Posty: 1
Post Stłuczony termometr prośba
Wiem, że temat już był,ale mam mętlik,bo wszędzie słyszę co innego. Więc:
Termometr rteciowy stłuczony w czwartek rano. Mąż pozbierał to, co widział,ale nie dostrzegł sporo kuleczek na podłodze. Posprzątane dopiero późnym wieczorem tego dnia (zebrane do słoika z wodą,że szczelin- taśma klejąca, podłoga przemytu wodą). I tu pytania do Was
,bo lekarka i kobieta z sanepidu uznały, że to niegroźne, jak zadzwoniliśmy spytać strażaków, usłyszeliśmy, że mamy to odkurzyć i że rtęć paruje w 50 stopniach(chyba obie rzeczy to nieprawda). Mąż pierwsza zbierana rtęć zmiótł na szufelkę,więc mógł jej trochę rozbić,nie mamy pewności czy gdzieś jeszcze nie została (parkiet, możliwość przeniesienia do innego pokoju). Wietrzymy od czwartku, córka (6lat) nie wchodzi do tego pokoju,ale mamy wątpliwości:
1.jak się upewnić,że jakieś mikro kuleczki gdzieś nie zostały?
2. Jak długo wietrzyć (jesteśmy obie z córką chore, więc inne pokoje wietrzymy rzadko, w tym wypadkowym okno jest otwarte cały dzień, wieczorem zamykamy)
3. Czy wszystko wyparuje od wietrzenia i kiedy?
4. Czym jeszcze można przemyć podłogę żeby usunąć ew.resztki
5. Jak z zbadać parującą rtęć? Czytałam o tych rurkach,ale może są jakieś firmy,które to robią (jesteśmy z Poznania). Szukałam w necie, ale nic nie mogę znaleźć
6. I czy nie jest tak,że teraz w wychłodzony pokoju tych oparów będzie mniej, a jak zamkniemy okno i zaczniemy tam grzać to będzie parować na maxa?
Przyznaję, że jestem panikarą głównie ze wzgl na córkę, która miała problemy neurologiczne, jak była mała i nie chciałabym jej zaszkodzić. Będę wdzięczna za podpowiedzi, co jeszcze możemy zrobić. Zasypywanie czymkolwiek nie wiem czy ma sens bo pokój ma 20m i obawiam się,że jakieś drobinki mogą być wszędzie.


29 wrz 2019, o 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: Stłuczony termometr prośba
Kiedyś słyszałem, że siarka wiążę rtęć, więc warto by może zasypać te miejsca a potem za jakiś czas zebrać to odkurzaczem. Sama w sobie rtęć w formie metalicznej nie jest groźna, jednak jej opary już tak. Kiedys czytałem nawet, że dzieciak wypił 2 kg i nic mu się nie stało( ile w tym prawdy to nie wiem). Ważne by wietrzyć pomieszczenie i nie ma co panikować. Widocznym objawem zatrucia jest czarny rąbek na dziąsłach.

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


30 wrz 2019, o 10:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..