Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kwas sulfaminowy, kamień kotłowy, eksplozja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 20:02
Posty: 3
Post Kwas sulfaminowy, kamień kotłowy, eksplozja
Cześć!

Po 15 latach nieobecności powracam z pytaniem:

Jak przebiega i jakie ma produkty reakcja kwas sulfaminowego, H2NSO3H z kamieniem kotłowym? Piszę kamień kotłowy, bo jest tam nie tylko węglan wapnia ale też masa innych zanieczyszczeń.

Z góry dziękuję za odpowiedź, z chemi coś tam pamiętam, ale tylko tyle, żeby wiedzieć, żę się nie znam :)


8 kwi 2021, o 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lip 2019, o 19:52
Posty: 75
Post Re: Kwas sulfaminowy, kamień kotłowy, eksplozja
Jako, że kamień kotłowy stanowią głównie węglany wapniowy i magnezowy (czasami też związki manganu i żelaza, zależnie od źródła wody), to ich reakcji z kwasem sulfaminowym powstaną sole magnezowe i wapniowe tego kwasu oraz woda i dwutlenek węgla, jak w reakcji zobojętniania silnego kwasu węglanami.

_________________
"Aut inveniam viam aut faciam”


9 kwi 2021, o 00:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 20:02
Posty: 3
Post Re: Kwas sulfaminowy, kamień kotłowy, eksplozja
Właśnie jak wybierałem kwas do odkamieniania to się zastanawiałem pomiędzy kwasem solnym a sulfamidowy. Na korzyść kwasu solnego przemawia cena i stan skupienia, ale stwierdziłem, że nie chce stać po kolana w chlorze, kwas sulfamidowy wydawał się być bardzo bezpieczny. Czy na pewno w przypadku kwasu sulfamidowego jednym produktem gazowym jest dwutlenek węgla?


9 kwi 2021, o 10:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..