Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Spalanie H3BO3 + CH3OH 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 lut 2022, o 01:52
Posty: 5
Post Spalanie H3BO3 + CH3OH
Cześć,
Nie mogę znaleźć informacji, czy spalanie mieszanki metanolu z kwasem borowym, w zamkniętym pomieszczeniu jest niebezpieczne. Wytwarza się wtedy (między innymi) tlenek Baru, który jest wg. wielu źródeł bardzo toksyczny i ostre zatruciem tlenkiem Baru jest nieuleczalnie śmiertelne. I nie chodzi mi o jakiś mały świetlik, tylko lampiony, parę sztuk, w sumie 5 litrów mieszanki, w pomieszczeniu ok 50- 70 mkw (mało wentylowanym). Nie jestem w stanie ocenić jaki jest bezpieczny margines.
Pozrawiam,
D


4 lut 2022, o 03:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 gru 2016, o 18:29
Posty: 83
Post Re: Spalanie H3BO3 + CH3OH
Nie powstaje tlenek bAru tylko co najwyżej tlenek bOru, jednak on powstaje głównie przy spalaniu estru.
Spalanie tego estru emituje najwięcej zielonego światła ale robi straszną zadymę już przy kilkunastu mililitrach. Bardziej istotna jest ilość h3bo3 w mieszaninie w celu oceny bezpieczeństwa niż objętość metanolu.


4 lut 2022, o 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 lut 2022, o 01:52
Posty: 5
Post Re: Spalanie H3BO3 + CH3OH
To będę musiał ocenić na małej skali ile minimum wystarczy kwasu na jakąś tam objętość, aby efekt zabarwienia płomienia był zadawalający.


4 lut 2022, o 18:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..