Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Jakiej pensji mogę żądać pracując jako chemik w Warszawie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 wrz 2020, o 17:32
Posty: 1
Post Jakiej pensji mogę żądać pracując jako chemik w Warszawie?
Witam,
Jestem absolwentem chemii (tytuł magistra) i dostałem zaproszenie na kilka rozmów odnośnie pracy w Warszawie i okolicy. W jednej z prac byłbym odpowiedzialny za prowadzenie procesów związanych z ekstrakcją (SFE, PLE itd.) i mam podane widełki 3 - 4 tys. Jaką pensję mógłbym zaproponować na rozmowie (adnotacja: kolega na pierwszą pracę po logistyce w Warszawie dostał 3600 na rękę), aby była w granicach "dobrego smaku", ale też żebym mógł spokojnie żyć w Warszawie (opłacić mieszkanie itd.). Dodam, że byłaby to moja pierwsza praca na umowę o pracę.


6 wrz 2020, o 17:41
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Jakiej pensji mogę żądać pracując jako chemik w Warszawi
Cześć.
Zdałeś jedno z trudniejszych pytań jakie można zadać jak chodzi o przyszłą pracę :)

Podstawowa sprawa: nie ma sensu porównywać płacy w jednej branży z płacą w innej, bo to że kolega logistyk zaczyna pracę z 3,6k netto nie znaczy zupełnie nic dla kogoś szukającego pracy np. na magazynie.

Co do widełek: są to brutto czy netto ? Czy na rozmowę idziesz bezpośrednio do firmy czy do firmy rekrutacyjnej - jak do rekrutacyjnej to możesz po prostu zapytać jak wyglądają zarobki na tym stanowisku dla ludzi z Twoim wykształceniem i w jakie kwoty powinieneś celować na rozmowie z finalnym pracodawcą. Jeżeli bezpośrednio z firmą to albo będą mieli gotową kwotę dla Ciebie, albo celuj w środek widełek (też zależy jak dobry jesteś w tym na co aplikujesz - jak czujesz się pewnie i możesz umiejętności potwierdzić to lecisz z górną granicą).

Co do komfortowego życia, to tutaj zaczynają się schody. Bo każdy ma inną sytuację i inne wydatki oraz różne potrzeby.
Dodatkowo w przypadku takiego miasta jak Warszawa bierz pod uwagę, że np. najfajniejsze cenowo mieszkania, mogą być po drugiej stronie miasta od potencjalnego pracodawcy i koniec końców codziennie będziesz tracił sporo kasy oraz czasu na dojazdy (2-4h/dziennie) więc czasem lepiej dopłacić więcej aby mieć bliżej.

Musisz sam przejrzeć oferty na rynku i zadecydować ile może Cię to kosztować (+ założyć że w zimie mogą koszty mieszkania sporo rosnąć)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


9 wrz 2020, o 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..