Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Podchloryn sodu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 8 wrz 2021, o 15:50
Posty: 3
Post Podchloryn sodu
Cześć wszystkim !

Mam pytanie dotyczące stężenia jakie muszę uzyskać i niestety nie wiem jak policzyć. Potrzebuję sporządzić roztwór 300l w którym stężenie aktywnego chloru będzie wynosiło 250mg/l
Posiadam podchloryn sodu w którym stężenie aktywnego chloru wynosi 14,7-16,6% wag. Chciałbym więc zapytać Was ile muszę nalać sobie tego podchlorynu do tego pojemnika by spełnić powyższe wymagania. Gdyby mi ktoś opisał jak to policzyć będę mądrzejszy na przyszłość. Dziękuję za poświęcony czas.


8 wrz 2021, o 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 14:34
Posty: 48
Post Re: Podchloryn sodu
polena napisał(a):
Cześć wszystkim !

Mam pytanie dotyczące stężenia jakie muszę uzyskać i niestety nie wiem jak policzyć. Potrzebuję sporządzić roztwór 300l w którym stężenie aktywnego chloru będzie wynosiło 250mg/l
Posiadam podchloryn sodu w którym stężenie aktywnego chloru wynosi 14,7-16,6% wag. Chciałbym więc zapytać Was ile muszę nalać sobie tego podchlorynu do tego pojemnika by spełnić powyższe wymagania. Gdyby mi ktoś opisał jak to policzyć będę mądrzejszy na przyszłość. Dziękuję za poświęcony czas.


To liczy się tak.
250 mg aktywnego chloru ma być w 1 litrze. To ile ma być w 300 l ? Robi się proporcje
Skoro 250 mg ma być w 1 litrze
To x ma być w 300 litrach.
Mnożymy na krzyż i wychodzi 250*300= 75000 mg aktywnego chloru= 75 g
Załóżmy, że stężenie aktywnego chloru wynosi 16,6 % wag. Procent zamieniamy na ułamek dziesiętny 0,166
Skoro 75 g stanowi 0,166
To x stanowi 1 (czyli 100 %)
A z tego wychodzi, że trzeba dać 451,81 g podchlorynu do 300 l wody.


25 wrz 2021, o 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 kwi 2022, o 19:06
Posty: 1
Post Re: Podchloryn sodu
Czy zawsze robi się proporcje?

_________________
Szukasz wysokiej jakości produktów? Nie wiesz gdzie szukać? Ulotki, katalogi, kalendarze i dużo więcej. Sprawdź https://cyfrowo.com.pl/page/broszury


1 kwi 2022, o 20:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..