Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kwestie prawne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 sty 2022, o 13:52
Posty: 6
Post Kwestie prawne
Witam,
Gdy przeglądałem oferty WarChema to dowiedziałem się, że chcą deklarację na zakup nadmanganianu potasu. Ale gdy zacząłem szukać informacji o tym na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/chemikalia/prekursory to zrozumiałem to jako, że nadmanganian potasu osoba prywatna, do użytku prywatnego (nie handlowego) może posiadać bez zezwolenia do podanej tam masy.
Chciałbym wiedzieć, czy ja to źle rozumiem, czy WarChem stosuje bardziej restrykcyjne przepisy.


29 lis 2022, o 02:16
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Kwestie prawne
A przeczytałeś co pisze w deklaracji ?
W deklaracji, deklarujesz (czytaj: oświadczasz) do czego będziesz używał kupowanej substancji oraz, że nie będziesz używał jego niezgodnie z prawem czyli w tym wypadku do produkcji narkotyków/materiałów wybuchowych.

Dodatkowo na stronie którą podałeś, nie ma nawet słowa o osobie fizycznej (osobie prywatnej), natomiast jak rozumiem nawiązujesz do poniższego zapisu:
"UWAGA: Obowiązek rejestracji nie dotyczy użytkowników podkategorii 2B (czyli podmiotów, które stosują te substancje do własnych celów a nie wprowadzają ich do obrotu) oraz podmiotów prowadzących operacje poniżej ww. wartości progowych (w skali rocznej)."
Tutaj jest mowa o podmiotach, czyli podmiotach gospodarczych (czytaj: firmach/organizacjach, nie osobach prywatnych) które mogą kupować dane substancje na fakturę do podanej w tabelce ilości na rok, wtedy przy każdym zamówieniu muszą wypełnić deklarację do czego będą tego używać (mogą mieć też kontrole z tego powodu), a powyżej limitów należy przejść proces rejestracji i zezwolenia na kupowanie i stosowanie większych ilości.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


29 lis 2022, o 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2022, o 13:52
Posty: 6
Post Re: Kwestie prawne
Dziękuję za wyjaśnienie


29 lis 2022, o 22:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..