Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Implozja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16 maja 2012, o 20:46
Posty: 4
Post Implozja
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega implozja? Jakie materiały są do tego używane?
Zjawisko to jest wykorzystywane np. przy wyburzaniu budynków.
Część budynków mieszkalnych budowanych za komuny należałoby już wyburzać gdyż ich żywotność już się kończy.


17 maja 2012, o 00:16
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2010, o 18:21
Posty: 336
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Implozja
Implozja – przeciwieństwo eksplozji ze względu na kierunek wybuchu, nagłe zapadanie się materii w zamkniętym obszarze (w szczególności, zapadanie się ścianek naczynia) pod wpływem panującego w nim podciśnienia. WYSTARCZYŁO WPISAĆ W GOOGLE
Co do wyburzania budynków to nie jestem pewien ale podkłada się ładunki pod dół budynku (fundamenty) i wysadza. Budynek wtedy "zapada się" jakby pod siebie, lecz to nie jest raczej implozja dosłowna...


17 maja 2012, o 16:47
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post Re: Implozja
implozja nie jest ani widowiskowa ani groźna. znajdź telewizor ze szklanym ekranem i stłucz. widowiskowe to może być co najwyżej w amerykańskim filmie a i to tak z lat 60-tych. co do wysadzanych budynków uważam, że użycie słowa implozja jest błędem w tłumaczeniu. wygląda to podobnie - budynek jakby "zapada się do środka", ale to jest po prostu kontrolowane wyburzenie. przy pomocy niewielkich ładunków mw niszczone są kluczowe elementy konstrukcji i pod własnym ciężarem zapada się ona w z góry założony sposób. seria niewielkich eksplozji jak najbardziej, implozja w żadnym wypadku.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


18 maja 2012, o 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 maja 2012, o 20:46
Posty: 4
Post Re: Implozja
Dziękuję za odzew.
Chodziło mi o konkrety a nie o definicję podaną w google.O kineskopach wszyscy wiemy.
Nadal interesuje mnie sprawa implozyjnego wyburzania budynków, implozyjnych systemów i "precision implosion" .


19 maja 2012, o 23:51
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Implozja
nicnowego napisał(a):
implozja nie jest ani widowiskowa ani groźna.


A widziałeś kiedyś implodujący eksykator próżniowy?

Myślę, że trochę byś zmienił zdanie.

J.

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


22 maja 2012, o 19:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: Implozja
Za wiele w tym temacie nie napiszemy , implozja z definicji jest odwrotnością eksplozji łatwo sobie ja wyobrazić .... eksplozja to wybuch deton**** wydzielanie gazów :-), jeśli mamy próżnie np. tak jak w żarówce czy wczesnej pisanym starym kineskopie właśnie z uwagi na to sama różnica ciśnienia powoduje zapadanie się do wewnątrz, tego typu sprawy to poziom gimnazjum, pracując w próżni doskonale wiemy że efekt Implozji powodowany jest podciśnieniem zapadającym do wewnątrz, nie odwrotnie

_________________
http://osnfoto.pxd.pl/zdjecie/427614/1/eko8


23 maja 2012, o 00:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 lut 2012, o 19:02
Posty: 23
Post Re: Implozja
Zjawisko implizji filmik;

http://www.youtube.com/watch?v=JsoE4F2P ... re=related


28 maja 2012, o 20:47
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Implozja
Szczególnie ciekawie brzmi końcówka pytania autora : "należało by wyburzyć..." Czybyś planował ich rozbiórkę ? :lol: Może by się dało ,ale trzeba by spowodować ,że całe powietrze nagle zniknie z budynku. Po napisaniu poprzedniego zdania , zmieniłem opinię - niemożliwe.


Zobacz daty postów...., 2 lata temu pisane odkopujesz trupy :lol: / e-8


5 maja 2014, o 22:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..