Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
NIKLOWANIE CHEMICZNE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16 sty 2016, o 23:54
Posty: 1
Post NIKLOWANIE CHEMICZNE
hej :) mam pytanie odnośnie niklowania chemicznego na mosiądzu . chodzi o to, że przeprowadziłam niklowanie na CuZn39Pb2 w roztworze o podanych składnikach i składach: NiCl2• 6H2O -25g/dm3, NH4Cl -25g/dm3, NaH2PO2 • H2O -25g/dm3, Cytrynian sodowy - 50g/dm3 i powłoka nie powstała. w badaniach EDS na powierzchni wystąpiła tylko miedź i cynk. kolor próbki zmienił sie z żółtopomarańczowego na kolor miedzi. możliwe jest że zły roztwór był użyty do tego procesu. ale chodzi mi co zaszło między tymi składnikami że uzyskało mniej cynku na powierzchni, przed było 39%, a po procesie 23%, a ilosć miedzi sie zwiększyła z 58% do 76%.
co zaszło między tymi składnikami, że nie uzyskało sie powłokji niklowanej chemicznie ???


17 sty 2016, o 00:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: NIKLOWANIE CHEMICZNE
Najwyraźniej cynk z mosiądzu uległ selektywnemu roztworzeniu. W przypadku osadzania na metalach mniej aktywnych niż nikiel radzi się na chwilę spolaryzować jako katodę pokrywany przedmiot już w kąpieli do osadzania (tak jakby chciało się elektrolitycznie osadzić nikiel z tej kąpieli), pomaga to zainicjować autokatalityczną reakcję osadzania niklu. Mam nadzieję, że powierzchnia dobrze przygotowana.


18 sty 2016, o 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..