Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Skład olejów roślinnych 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 mar 2008, o 17:40
Posty: 247
Post Skład olejów roślinnych
Witam!

Mam pytanie odnośnie dodatków do olejów jadalnych (rzepakowych, słonecznikowych itd.). Mam na myśli co tam się znajduje poza olejem. Czy ktoś ma takie informacje? Oraz drugie pytanie, gdzie mogę mieć dostęp do olejów roślinnych rafinowanych, ale bez tych dodatków?


22 mar 2016, o 00:33
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Skład olejów roślinnych
Pewnie zależy od oleju, ale sądzę, że dodatki do gotowego oleju tylko zwiększałyby jego cenę.

Tutaj masz krótkie info nt. produkcji olejów jadalnych różnymi metodami:
http://www.vog.pl/img/ulotka_rapso_www.pdf

Teoretycznie możesz się zgłosić bezpośrednio do zakładów tłuszczowych w Twojej okolicy, ale tam prędzej byłbyś w stanie kupić olej przed oczyszczaniem (niezdatny do sprzedaży), a tym samym z jeszcze większą zawartością "dodatków".

Na pewno mogą znajdować się w nich pozostałości po rafinacji/oczyszczania, ale raczej nie będziesz w stanie ich "zauważyć" w warunkach domowych.

Teraz pytanie dodatkowe - po co Ci to ?

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 mar 2016, o 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 mar 2008, o 17:40
Posty: 247
Post Re: Skład olejów roślinnych
Chodzi mi o dodatki typu witaminy, konserwanty, przeciwutleniacze itp., a nie naturalne składniki oleju. Słyszałem też, że olej może zawierać wodę.
A potrzebne mi to do badań laboratoryjnych nad biodieslem, dlatego szukam surowca bez obcych dodatków, żeby nie zafałszować wyników.


22 mar 2016, o 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Skład olejów roślinnych
W najtańszych olejach raczej nie ma co liczyć na jakieś większe ilości substancji wzbogacających.
Jeśli masz zamiar biodiesla robić dla siebie na użytek własny, dodatki nie zaszkodzą, ale do badań to chyba tylko "oleje z pierwszego tłoczenia".
Wody w olejach jest do 2-3%; więcej trudno zemulgować.


23 mar 2016, o 19:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..