Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Fioletowy krysztal. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24 lis 2016, o 06:46
Posty: 2
Post Fioletowy krysztal.
Dzien dobry. Dziwnie sie troche czuje, bo to nie jest moje srodowisko. Nawet fajne macie te fora chemiczne. Wszedzie lad i porzadek. Nevermind, do rzeczy.

Well, natknalem sie w internetach niedawno na pewien filmik, ktory umieszczam ponizej. W skrocie, jest tam, jak wychodowac fioletowy krysztal. No i ba, wpadlem na pomysl, ze tez cos takiego zrobie, bo to super sprawa. Jednak filmik jest po angielsku. Ja angielski znam. Ale nie znam chemicznego angielskiego. Czy jest tu ktos, kto zechcialby mi pomoc i przedstawic chociaz produkty, ktore musze zakupic? Aaa... no tak... I kolejne pytanie. Czy polecacie jakis sklep internetowy, gdzie moge zakupic takie rzeczy?

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=WLBZIV-cRNU


24 lis 2016, o 06:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 16:26
Posty: 77
Post Re: Fioletowy krysztal.
Jest to kryształ z ałunów - siarczanu glinu potasu z dodatkiem siarczanu potasu chromu(III). Sole te są izomorficzne dlatego możliwe jest utworzenie wspólnej sieci krystalicznej. Związki bez problemu można dostać przez internet. Jak chcesz mogę wysłać Ci linki do sklepów na priv. Siarczan chromu potasu możesz także otrzymać sam z dichromianu potasu i kwasu szczawiowego.


24 lis 2016, o 09:33
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sie 2012, o 18:38
Posty: 434
Lokalizacja: POLSKA
Post Re: Fioletowy krysztal.
filmik po angielsku ale siarczanu potasu chromu(III) z chemdreamland'u mają ;)

_________________
Chemik 23


24 lis 2016, o 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 24 lis 2016, o 06:46
Posty: 2
Post Re: Fioletowy krysztal.
Plew napisał(a):
Jest to kryształ z ałunów - siarczanu glinu potasu z dodatkiem siarczanu potasu chromu(III). Sole te są izomorficzne dlatego możliwe jest utworzenie wspólnej sieci krystalicznej. Związki bez problemu można dostać przez internet. Jak chcesz mogę wysłać Ci linki do sklepów na priv. Siarczan chromu potasu możesz także otrzymać sam z dichromianu potasu i kwasu szczawiowego.


Bardzo chetnie bym przyjal linki do tych produktow. Milo by bylo.


24 lis 2016, o 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, o 18:34
Posty: 175
Lokalizacja: Pod krzesłem
Post Re: Fioletowy krysztal.
Taki myk:
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl
I w tej tabelce należy umieścić napis ,,chemdreamland ałun potasowo chromowy".


24 lis 2016, o 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..