Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Prawo a domowe labolatorium. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 15 gru 2016, o 18:33
Posty: 2
Post Prawo a domowe labolatorium.
Mam pytanie odnośnie własnego labolatorium w domu do własnych naukowych celów. Mianowicie nie wchodząc w szczegóły co będzie produkowane, jak będzie produkowane i po co, czy jest gdzieś jakieś prawo które określa co można a czego nie można ? Np. jeżeli to beda badania doświadczalne- jestem po studiach chemicznych i chcę zajać się produkcją na skale mikro jakieś substancji? to czy mi wolno ? Oczywistym jest że niektóre substancje są niedozwolone niejako prekursory, ale czy można jets w sposób legalny wykorzystać do innych celów ? żeby się nie dowalili w przyszłości ?


15 gru 2016, o 18:44
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Prawo a domowe labolatorium.
przejrzyj ten wątek: http://forum.vmc.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=19991

Z mojej perspektywy wygląda to tak:
Aby w mieszkaniu zrobić labo, potrzebujesz zabezpieczyć sąsiadów przed twoim działaniem, aby ich zabezpieczyć musisz wykonać mieć zgodę zarządu i mieszkańców na ingerencję w konstrukcji mieszkania (dobrych wyciągów zgodnych z normami nie zrobisz, bez ingerencji). Idąc dalej - obiekty mieszkalne z definicji nie są obiektami przemysłowymi, a takie przemianowanie musiałbyś zrobić, aby działać na pełnym legalu - więc koło zamknięte.
Wszędzie gdzie mogą dostać się osoby postronne odpadają ze względu na BHP (Twój pokój, piwnica, strych, balkon).
Następnie kwestia utylizacji odpadów, oraz kwity na to, których bez działalności gospodarczej nie otrzymasz.

Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem takiego impasu, jest wynajmować dostosowane pomieszczenie w przystosowanym do tego obiekcie (na pewno w swoim mieście masz jakieś nieczynne zakłady, które wynajmują powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe). Jak nie masz kasy, to musisz znaleźć kilka osób które by razem z tobą działały.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


15 gru 2016, o 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 paź 2016, o 18:58
Posty: 76
Post Re: Prawo a domowe labolatorium.
Jakie odczynniki można legalnie przechowywać w domowym labo?
Czy mogę mieć substancje, które legalnie kupiłem, ale wg. prawa są prekursorami narkotykowymi? Dodam, że NIE ZAMIERZAM robić narkotyków, a tylko się upewnić, czy mogę mieć np. KMnO4 lub aceton?
Dodam, że mam 14 lat.


17 gru 2016, o 14:06
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post Re: Prawo a domowe labolatorium.
Z definicji nie ma czegos takiego jak domowe laboratorium. Jak wspomniano wyzej, laboratorium to obiekt przemyslowy, a dom z definicji jest obiektem mieszkalnym. W domu nie mozna miec legalnie laboratorium i odczynnikow, z uwagi na niespelnienie wymogow BHP i ppoz.

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


29 gru 2016, o 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 15 gru 2016, o 18:33
Posty: 2
Post Re: Prawo a domowe labolatorium.
Dziekuje sulik za link. Wyczerpalem temat. W ciaz mam duzo pytan ale juz wiem gdzie szukac. Co prawda teraz troche zaluje na studiach nie zdawałem niektórych pytań ale co tam. Dz. Pozdawiam.


3 sty 2017, o 15:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..