Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kwas siarkowy z akumulatora - pytanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 15:05
Posty: 2
Post Kwas siarkowy z akumulatora - pytanie
Witam. Czy w przypadku wylania małej ilości kwasu z akumulatora w samochodzie na tapicerkę oraz plastiki wystarczy przetrzeć to porządnie wodą wraz z sodą oczyszczoną? Niestety mam bardzo małe pojęcie o chemii. Czytałem na forach, że do neutralizacji wystarczy soda oczyszczona z wodą, jednak czy po takim zabiegu będzie można bezpiecznie dotykać elementów na których był kwas? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


31 sty 2017, o 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 gru 2014, o 01:37
Posty: 281
Post Re: Kwas siarkowy z akumulatora - pytanie
To bardzo dobrze wyczytałeś. Kwasy neutralizuje się zasadami. Bezpiecznym środkiem, którego można użyć i jest łatwo dostępny to wodorowęglan sodu, czyli soda oczyszczona dostępna prawie w każdym sklepie. W reakcji z kwasem siarkowym VI z akumulatora zaczyna się pienić i powstaje siarczan sodu.
Jeśli chodzi o przedmioty na które działał ten kwas i były to plastiki to raczej nic się nie stanie. Tworzywo sztuczne jest tutaj obojętne na działanie tego kwasu. Dodatkowo zaopatrz się w jakieś środki ochrony, typu rękawiczki i na wszelki wypadek załóż jakiś gorszy strój. Mi już kilka razy zdarzyło się zniszczyć ubranie właśnie przez ten kwas. :roll:

_________________
Dobrze "wiem, że nic nie wiem", a "to co wiemy to kropla, czego nie wiemy ocean".


31 sty 2017, o 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2017, o 15:05
Posty: 2
Post Re: Kwas siarkowy z akumulatora - pytanie
Bardzo dziękuję za poradę i odpowiedź :) No to będę teraz dużo bardziej spokojniejszy,że kwas nie zaszkodzi mi oraz reszcie pasażerów ;). Pozdrawiam.


31 sty 2017, o 17:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..