Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Metale ciężkie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 lip 2017, o 00:16
Posty: 6
Post Metale ciężkie
Witam,
poszukuję pomocy dotyczącej metali ciężkich, a dokładniej ołowiu. Zamierzam przeprowadzić doświadczenie,w którym moim odczynnikiem będzie ołów. Niestety problem jest w tym, że nie wiem gdzie go zdobyć, a sole ołowiu , które znalazłem okazały się niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Gdzie i w jakiej postaci mógłbym kupić ołów, aby w miarę bezpiecznie przeprowadzić doświadczenie? Zależy mi na tym, aby uzyskać z nim roztwór o pewnym stężeniu, ponieważ moim obiektem badań są rośliny. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :P


20 lip 2017, o 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Metale ciężkie
Czyli mamy tzw. kwadraturę koła, bo musisz "podać" ołów roślinom, a to ma sens tylko wtedy, gdy będzie on w postaci soli.
A te jak wiesz, są trujące...
Najbardziej bezpieczny jest siarczan, ale raczej do niczego się Tobie nie nada, bo jest praktycznie w niczym nierozpuszczalny, a zwłaszcza w wodzie.
Zdobycie metalicznego ołowiu jest bardzo łatwe. Wystarczy pójść do sklepu wędkarskiego i tam będzie dostępny pod postacią ciężarków.
Przy drogach ołowiu wala się sporo w postaci zagubionych ciężarków do wyważania kół :lol:


21 lip 2017, o 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lip 2017, o 00:16
Posty: 6
Post Re: Metale ciężkie
Dziękuję za odpowiedź ☺. Niestety nie mogę użyć ołowiu w postaci ciała stałego, gdyż wtedy nie będę mógł przeprowadzić doświadczenia.


22 lip 2017, o 23:21
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Metale ciężkie
roztwórz ołów kwasie azotowym :) azotan ołowiu jest rozpuszczalny w wodzie i nie paruje
ewnetualnie sdobąz coś takiego jak minię ołowianą i rozpuśc w kwasie octowym ( powstaniew octan ołowiu(2) ) dobrze rozpuszczalny w wodzie


3 sie 2017, o 21:58
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Metale ciężkie
wersal76 napisał(a):
roztwórz ołów kwasie azotowym :) azotan ołowiu jest rozpuszczalny w wodzie i nie paruje
ewnetualnie sdobąz coś takiego jak minię ołowianą i rozpuśc w kwasie octowym ( powstaniew octan ołowiu(2) ) dobrze rozpuszczalny w wodzie

minia czyli czerwony tlenek ołowiu (2)


3 sie 2017, o 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lip 2017, o 00:16
Posty: 6
Post Re: Metale ciężkie
Dziękuję za bardzo pomocną odpowiedź wersal76 :P .


3 sie 2017, o 22:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..