W związku z tym, że naszła mnie ochota na pójście na studia chemiczne, sprawdziłem sobie jak wygląda ścieżka kariery chemika. Przeczytałem, że chemicy są potrzebni na platformach wiertniczych, jednak nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym, czym dokładnie się tam zajmują, a co za tym idzie jaki kierunek studiów najlepiej obrać, jeśli celem jest praca na takiej właśnie platformie.
Naprawdę szukałem. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Dzięki.
18 wrz 2017, o 05:17
Sulik
@MODERATOR
Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37 Posty: 2574 Lokalizacja: Krakow
Re: Praca na platformie wiertniczej - jakie studia?
Pewnie przydałoby się iść na wydziały tj. wiertnictwo czy też wydziały naftowe. Na platformach wiertniczych nt. poza wykształceniem (które nie musi być do każdej pracy wymagane) najważniejsza jest dobra kondycja, predyspozycje fizyczne i psychiczne oraz pozytywne wyniki badań lekarskich.
A chemik pewnie do analizy gazów czy też tego co jest wydobywane. Kaloryczność, skład chemiczny, zanieczyszczenia etc. Raczej analiza instrumentalna
_________________ "Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
18 wrz 2017, o 19:45
kno3
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03 Posty: 275
Re: Praca na platformie wiertniczej - jakie studia?
Miałem wykłady z panem, który zabezpieczał instalacje wydobywcze i rurociągi przed korozją, głównie ochrona elektrolityczna. Wątpię, aby skomplikowane analizy przeprowadzało się na platformie, myślę, że analizy wymagające obecności chemika przeprowadza się na lądzie już w rafineriach. Jeśli naprawdę lubisz chemię i chcesz pracować w niej to zostań przy wyborze, ale pamiętaj, że kariera chemika w Polsce łatwa nie jest.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków Nie możesz odpowiadać w wątkach Nie możesz edytować swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz dodawać załączników