Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Praca na platformie wiertniczej - jakie studia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 05:09
Posty: 1
Post Praca na platformie wiertniczej - jakie studia?
Dzień dobry,

W związku z tym, że naszła mnie ochota na pójście na studia chemiczne, sprawdziłem sobie jak wygląda ścieżka kariery chemika. Przeczytałem, że chemicy są potrzebni na platformach wiertniczych, jednak nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym, czym dokładnie się tam zajmują, a co za tym idzie jaki kierunek studiów najlepiej obrać, jeśli celem jest praca na takiej właśnie platformie.

Naprawdę szukałem. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Dzięki.


18 wrz 2017, o 05:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Praca na platformie wiertniczej - jakie studia?
Pewnie przydałoby się iść na wydziały tj. wiertnictwo czy też wydziały naftowe.
Na platformach wiertniczych nt. poza wykształceniem (które nie musi być do każdej pracy wymagane) najważniejsza jest dobra kondycja, predyspozycje fizyczne i psychiczne oraz pozytywne wyniki badań lekarskich.

A chemik pewnie do analizy gazów czy też tego co jest wydobywane. Kaloryczność, skład chemiczny, zanieczyszczenia etc. Raczej analiza instrumentalna

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


18 wrz 2017, o 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Praca na platformie wiertniczej - jakie studia?
Miałem wykłady z panem, który zabezpieczał instalacje wydobywcze i rurociągi przed korozją, głównie ochrona elektrolityczna. Wątpię, aby skomplikowane analizy przeprowadzało się na platformie, myślę, że analizy wymagające obecności chemika przeprowadza się na lądzie już w rafineriach. Jeśli naprawdę lubisz chemię i chcesz pracować w niej to zostań przy wyborze, ale pamiętaj, że kariera chemika w Polsce łatwa nie jest.


21 wrz 2017, o 15:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..