Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Pirotechnik - wykształcenie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 lip 2019, o 01:00
Posty: 6
Post Pirotechnik - wykształcenie
Witam, gdzie mogę nabyć doświadczenie i fach pirotechnika by móc legalnie robić np. przy wyburzaniu budynków za pomocą MW lub przygotowywać pokazy pirotechniczne na różne imprezy masowe?
Wojskową służbę nie odbyłem, mam kategorie D jak d*pa. ;P A na kopalni trzeba 5 lat pracy by zostać strzałowym. Oprócz wojska i górnictwa, można pracować przy pirotechnice jakby cywilnie?
Albo gdzie w tym temacie odbyć tego typu wykształcenie,ale w cywilu,nie w wojsku?


1 lip 2020, o 10:28
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
Chyba cię trak bardzo to nie interesuje jak jeszcze nie znalazłeś np. szkoleń robionych przez WITU: http://www.witu.mil.pl/www/witu_pl.htm

Wykształcenie np. na WAT: http://www.wtc.wat.edu.pl/studenci/stud ... cjalnosci/

Kolejna sprawa jak masz kategorię D, to w pracy w terenie z takimi materiałami możesz też być wykluczony - nie wiem jaki jest powód kategorii D, ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


1 lip 2020, o 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lip 2019, o 01:00
Posty: 6
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
Sulik napisał(a):
Kolejna sprawa jak masz kategorię D, to w pracy w terenie z takimi materiałami możesz też być wykluczony - nie wiem jaki jest powód kategorii D, ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.

Akurat mam kategorię D z powodu astmy od 3 roku życia.
Dzięki wielkie za te informacje, ale ja mieszkam w Legnicy koło Wrocławia, Dolnyśląsk.
Nie ma niczego bliżej?


2 lip 2020, o 09:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lip 2019, o 01:00
Posty: 6
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
Sulik napisał(a):
..ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.

Ale nie wiem do czego mi sprawność fizyczna przy zakładaniu ładunków, chyba, że przy robieniu otworów strzałowych, bo np. nie będę przecież biegał z plecakiem wypełnionym mw, czy coś. Przy pracy scenicznej też nie biegam. Możliwe że potrzeba kondycji do tego tylko nie wiem po co.
Rozumiem, że sprawność ruchowa to na pewno.


2 lip 2020, o 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2017, o 18:51
Posty: 64
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
(...), nie ma możliwości pracy jako pirotechnik w tym kraju z dykty, poza WATem to prawie nic nie ma, a Nitroerg produkuje stary shit, kur** dynamit robią i ANFO xDDD nie ma ekspertów co by się tym zajęli bo tutaj ma być tylko tania siła robocza, np. w takim Izraelu robią MW i kasę na tym koszą wielką a tutaj co, łeeeeeee terroryździ bomby chcom robić. takie polskie realia że mamy chlew obsrany gównem, że inteligencja jest nieszanowana a debile nami rządzą.


2 lip 2020, o 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lis 2017, o 18:51
Posty: 64
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
a nie wsm jest nitro-chem w Bydgoszczy jeszcze i tam robią te lepsze MW


3 lip 2020, o 15:56
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 00:04
Posty: 484
Lokalizacja: xXx
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
Nigdy nie szukałem takich szkoleń i o tych szkoleniach robionych przez WITU nie słyszałem.

Czy ktoś na tym był i może coś więcej powiedzieć?


4 lip 2020, o 00:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 gru 2020, o 10:29
Posty: 19
Post Re: Pirotechnik - wykształcenie
Może jakieś studium policealne o tym kierunku?
https://light-home.pl/81-plafony-nowoczesne


2 lut 2021, o 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..