Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
O co chodzi z tą deklaracją 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 sty 2021, o 15:05
Posty: 32
Post O co chodzi z tą deklaracją
Witam was, o co chodzi z tą deklaracją zastosowania, że niektóre firmy to mają niektóre nie ? Np aby kupic perhydrol na stronie warchem to trzeba wypełniać deklaracje i mieć działalność gospodarczą, a na stronie biomus już nie, nawet fosfor czerwony tam można kupić a w regulaminie ani słowa o tej deklaracji. Jak to działa, te firmy co nie mają tej deklaracji robią to nielegalnie czy po prosu nie każda firma musi to mieć ?

_________________
https://www.youtube.com/channel/UC6dGle4cRFdUlnVw4LJ0LaQ


31 sty 2021, o 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lip 2019, o 19:52
Posty: 75
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
Prawdopodobnie niektóre firmy mają po prostu, za przeproszeniem, wywalone na prawo. Do puki nikt na nich nie doniesie sytuacja jest ok, a donoszenie nikomu się raczej nie opłaca.

_________________
"Aut inveniam viam aut faciam”


31 sty 2021, o 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2021, o 15:05
Posty: 32
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
MieszkoM napisał(a):
Prawdopodobnie niektóre firmy mają po prostu, za przeproszeniem, wywalone na prawo. Do puki nikt na nich nie doniesie sytuacja jest ok, a donoszenie nikomu się raczej nie opłaca.
Jednak sprawdziłem i niestety wszędzie trzeba ta deklaracje wypelniac. Chyba jakies nowe przepisy

_________________
https://www.youtube.com/channel/UC6dGle4cRFdUlnVw4LJ0LaQ


1 lut 2021, o 09:54
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
matchefxq napisał(a):
Chyba jakies nowe przepisy

Ja już jakieś 10 lat temu wypełniałem tego typu dokumenty ;) (400 litrów metanolu)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


1 lut 2021, o 20:14
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
Od dzisiaj obowiązuje nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie wprowadzania do obrotu i używania prekursorów materiałów wybuchowych (UE) 2019/1148 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 i uchylające rozporządzenie (UE) nr 98/2013.
Nowe przepisy wprowadzają zharmonizowane przepisy dotyczące udostępniania, wprowadzania, posiadania i używania substancji lub mieszanin, które mogą być użyte do nielegalnego wytwarzania materiałów wybuchowych, w celu ograniczenia ich dostępności dla ogółu społeczeństwa, oraz przepisy zapewniające odpowiednie zgłaszanie podejrzanych transakcji w ramach całego łańcucha dostaw.
Zgodnie z rozporządzeniem wyróżniamy dwie grupy prekursorów materiałów wybuchowych: prekursory podlegające ograniczeniu i prekursory podlegające regulacji.

1. Prekursory materiałów wybuchowych podlegające ograniczeniu
Zgodnie z rozporządzeniem prekursory materiałów wybuchowych podlegające ograniczeniu to substancje oraz mieszaniny zawierające substancje w stężeniu wyższym niż odpowiednia wartość graniczna określona poniżej
Nazwa substancji i numer w rejestrze CAS (CAS RN) Wartość graniczna
Kwas azotowy (CAS RN 7697-37-2) 3 % [m/m]
Nadtlenek wodoru (CAS RN 7722-84-1) 12 % [m/m]
Kwas siarkowy (CAS RN 7664-93-9) 15 % [m/m]
Nitrometan (CAS RN 75-52-5) 16 % [m/m]
Azotan amonu (CAS RN 6484-52-2) 16 % [m/m] azotu pochodzącego z azotanu amonu (4)
Chloran potasu (CAS RN 3811-04-9) 40 % [m/m]
Nadchloran potasu (CAS RN 7778-74-7) 40 % [m/m]
Chloran sodu (CAS RN 7775-09-9) 40 % [m/m]
Nadchloran sodu (CAS RN 7601-89-0) 40 % [m/m]

Obowiązki wprowadzających do obrotu wyżej wymienione substancje powyżej wskazanych stężeń to:
✓ zakaz udostępniania przeciętnym użytkownikom (konsumentom)
✓ weryfikacja danych kupującego i przechowywanie tych danych przez 18 miesięcy
✓ ocena czy zamierzone stosowanie prekursora materiałów wybuchowych podlegającego ograniczeniom odpowiada rodzajowi działalności handlowej,
gospodarczej lub zawodowej potencjalnego nabywcy (sprzedający może odmówić przeprowadzenia transakcji, jeżeli ma uzasadnione powody, by wątpić w to, że zamierzone stosowanie jest zgodne z prawem lub że potencjalny nabywca zamierza stosować prekursor materiałów wybuchowych podlegający ograniczeniom do celu zgodnego z prawem. Podmiot gospodarczy zgłasza takie transakcje lub próby ich przeprowadzenia)
✓ informowanie w łańcuchu dostaw o zakazie udostępniania przeciętnym użytkownikom. Podmiot gospodarczy, który udostępnia prekursor materiałów
wybuchowych podlegający ograniczeniom innemu podmiotowi gospodarczemu, informuje ten podmiot gospodarczy, że nabycie, wprowadzanie, posiadanie lub stosowanie tego prekursora materiałów wybuchowych podlegającego ograniczeniom przez przeciętnych użytkowników podlega ograniczeniu określonemu
w art. 5 ust. 1 i 3. Formę, w jakiej podmiot gospodarczy dopełni obowiązku informowania łańcucha dostaw, rozporządzenie pozostawia do jego uznania. Zaleca się udzielenie informacji na piśmie, tak aby fakt poinformowania łańcucha dostaw został udokumentowany. Organy kontroli mogą podczas inspekcji zażądać udokumentowania, czy łańcuch dostaw został poinformowany i w jaki sposób tego dokonano. Ponadto informacje na piśmie ułatwiają wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw udokumentowanie faktu dopełnienia obowiązków wynikających z rozporządzenia.
Podmiot gospodarczy może zawrzeć te informacje:
✓ w karcie charakterystyki
✓ na etykiecie
✓ w odrębnym dokumencie przekazywanym odbiorcy

2. Prekursory materiałów wybuchowych podlegające regulacji
Zgodnie z rozporządzeniem prekursory materiałów wybuchowych podlegające regulacji to substancje i mieszaniny zawierające poniżej wymienione substancje, z wyłączeniem jednorodnych mieszanin ponad 5 składników, w których stężenie każdej z wymienionych substancji wynosi poniżej 1 %
Nazwa substancji i numer CAS
Kwas azotowy (CAS RN 7697-37-2)
Nadtlenek wodoru (CAS RN 7722-84-1)
Kwas siarkowy (CAS RN 7664-93-9)
Nitrometan (CAS RN 75-52-5)
Azotan amonu (CAS RN 6484-52-2)
Chloran potasu (CAS RN 3811-04-9)
Nadchloran potasu (CAS RN 7778-74-7)
Chloran sodu (CAS RN 7775-09-9)
Nadchloran sodu (CAS RN 7601-89-0)
Heksamina (CAS RN 100-97-0)
Aceton (CAS RN 67-64-1)
Azotan potasu (CAS RN 7757-79-1)
Azotan sodu (CAS RN 7631-99-4)
Azotan wapnia (CAS RN 10124-37-5)
Azotan amonowo-wapniowy (CAS RN 15245-12-2)
Magnez, sproszkowany (CAS RN 7439-95-4) o rozmiarach cząsteczek mniejszych niż 200 μm.
Jako substancja lub w mieszaninach zawierających 70 % [m/m] lub więcej magnezu.
Azotan magnezu, sześciowodny (CAS RN 13446-18-9)
Glin, sproszkowany (CAS RN 7429-90-5) o rozmiarach cząsteczek mniejszych niż 200 μm.
Jako substancja lub w mieszaninach zawierających 70 % [m/m] lub więcej glinu

Obowiązki wprowadzających do obrotu wyżej wymienione substancje to:
✓ szkolenie pracowników zajmujących się sprzedażą z wymogów rozporządzenia i produktów
✓ zgłaszanie podejrzanych transakcji i kradzieży w ciągu 24 godzin od ich wykrycia (w Polsce zgłoszenia należy kierować do: Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, Wydział Analizy Kryminalnej, Wiśniowa 58, 00-520 Warszawa, Tel.: +48 22 60 120 12 (całodobowo), Tel.: +48 22 60 116 40, Fax: +48 22 60 118 31, e-mail: [email protected])
✓ informowanie w łańcuchu dostaw o obowiązku zgłaszania podejrzanych transakcji, przypadków zaginięcia i kradzieży. Podmiot gospodarczy, który udostępnia prekursory materiałów wybuchowych podlegające regulacji innemu podmiotowi gospodarczemu, informuje ten podmiot gospodarczy, że nabycie, wprowadzanie, posiadanie lub stosowanie takiego prekursora materiałów wybuchowych podlegającego regulacji przez przeciętnych użytkowników podlega obowiązkom w zakresie ich zgłaszania.

Nowe przepisy dotyczą nie tylko czystych odczynników ale także ich mieszanin w tym np. gotowych przemysłowych preparatów do mycia i dezynfekcji (które często są mieszaninami zawierającymi kwas azotowy, siarkowy lub nadtlenek wodoru).

_________________
Obrazek


1 lut 2021, o 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2021, o 15:05
Posty: 32
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
Hahahah kto o zdrowych zmysłach konstruuje bomby z kwasu siarkowego XD? Nie wiem co za pajace to ustalali

_________________
https://www.youtube.com/channel/UC6dGle4cRFdUlnVw4LJ0LaQ


29 maja 2021, o 22:01
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
matchefxq napisał(a):
Hahahah kto o zdrowych zmysłach konstruuje bomby z kwasu siarkowego XD? Nie wiem co za pajace to ustalali

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanina_nitrująca

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


30 maja 2021, o 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 lut 2023, o 10:49
Posty: 5
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
Właśnie też szukam kwasu azotowego a nie wiem skąd wziąć


5 mar 2023, o 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
Mikrofalówka szukając tutaj kwasu azotowego i rtęci .... Szukasz raczej idiotów ;)

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


6 kwi 2023, o 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: O co chodzi z tą deklaracją
A nie wiem czy wiecie.. czy nie wiecie.. ale..
"✓ zgłaszanie podejrzanych transakcji i kradzieży w ciągu 24 godzin od ich wykrycia (w Polsce zgłoszenia należy kierować do: Biuro Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji, Wydział Analizy Kryminalnej, Wiśniowa 58, 00-520 Warszawa, Tel.: +48 22 60 120 12 (całodobowo), Tel.: +48 22 60 116 40, Fax: +48 22 60 118 31, e-mail: [email protected])"
Jeśli sie udacie na ten adres ;) to nic nie znajdziecie ???
Akurat całkiem przypadkiem byłem zobaczyć budynek ABW i całkiem przypadkiem sie dowiedziałem, że ma 5 pięter a nie jak ja miałem na zdjęciach cztery ... oczywiście plus parter ;) czyli 6 zamiast 5.
Takiego adresu nawet nie ma... Jest wiśniowa 50 i jest tam coś z organów prawa.

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


12 sty 2024, o 21:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..