Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Parowanie gliceryny z perfumem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 gru 2022, o 22:02
Posty: 1
Post Parowanie gliceryny z perfumem
Witam
Chcę stworzyć domowy zapach do dyfuzora: gliceryna + gotowy perfum/zapach z drogerii. I teraz kilka pytań:

1. Czy po włożeniu patyczków drewnianych do takiej mieszanki, zapach będzie się ulatniał? Czy patyczki wchłoną taką substancję?
2. Czy i w jakiej temperaturze gliceryna paruje/przedostaje się do powietrza? Czy taka gliceryna jest szkodliwa dla zdrowia?
3. Czy brokat zatopiony w takiej mieszance będzie opadał? Zależy mi, żeby właśnie nie opadał.
4. Czy lepiej do gliceryny dodać gotowy zapach czy np. "czysty" perfum?
5. A może zamiast zapachu lepiej dodać olejki zapachowe?
6. Czy mogę dodać do gliceryny barwnik? Lepiej przemysłowy czy spożywczy, jeśli ma to być odświeżacz?

Uf, dziękuję tym, którzy dotarli do końca. I za wszystkie udzielone odpowiedzi.


11 gru 2022, o 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 cze 2022, o 07:45
Posty: 7
Post Re: Parowanie gliceryny z perfumem
Najlepiej by było gdybyś sobie kupiła gotowy płyn do takiego dyfuzora ale jak już koniecznie chcesz robić go sobie sama to na pewno nie z użyciem gliceryny ,bo ma zbyt wysoką temperaturę wrzenia. Lepiej by było do tego użyć spirytusu albo czystej wódki (jeśli oczywiście chciałabyś je rozcieńczać). I jeszcze dobrze by było gdybyś zamiast perfum użyła jakiś olejków eterycznych ,bo oprócz sporego wyboru dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc niektóre perfumy (oprócz substancji zapachowych oczywiście) zawierają w swoim składzie substancje wzmacniające zapach czy rozpuszczalniki typu etanol i pewnie jeszcze masę innych substancji których lepiej by było nie wdychać.
A odpowiadając bardziej szczegółowo na Twoje pytania:
1. Szczerze mówiąc wątpię
2. Temperatura wrzenia gliceryny wynosi 290 °C i raczej nie powinna być szkodliwa
3. Mi osobiście się wydaje ,że raczej opadnie ale najlepiej by było sprawdzić
5. A co robią olejki zapachowe?
6. W teorii można by było dodać barwnik spożywczy rozpuszczający się w glicerynie (jeśli w ogóle są takie) a w praktyce trzeba by było potem czyścić dyfuzor z barwnika ,co może być w niektórych wypadkach dosyć uciążliwe


14 lip 2023, o 23:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..