Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Formatowanie H2O 
Autor Wiadomość
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post Formatowanie H2O
Witam.

Czytałem kiedyś o tym, że woda najpier przegotowana, potem zamrożona i odmrożona jest lepiej przysfajalna przez organizm.
Spróbowałem i faktycznie lepiej smakuje, ma się po niej jakby pałera.
Jak to działa???

Kiedyś ktoś walną pomysłem żeby wodą nasrebrzyć . Dioda, elektroda jedna z nierdzewki a druga ze srebra i elektroliza. Woda taka miała pomagać w gojeniu się ran, dobra na przeziębienie i wogóle cud miód..
Jak takie srebro oddziałuje na organizm ?

No i przykro mi to mówić ale Ty naprawdę mało widziałeś jeszcze żeby cokolwiek się wypowiadać :roll:


Ostatnio edytowano 24 gru 2005, o 00:16 przez CTX, łącznie edytowano 1 raz



18 gru 2005, o 10:02
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 17:07
Posty: 235
Post 
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22 ... tnG=Szukaj
Chodzi o zmianę struktury wewnętrznej - na jakąś heksagonalną.
Nezbadane są tajemnice - przecież do dziś nie udało się poznać struktury ciekłej wody.
Bardzo prawdopodobne, że po takich zabiegach przestrzenne położenie cząsteczek może się diametralnie zmienić dając takie ciekawe efekty..

Ja czasem piję przegotowaną i schłodzoną w zamrażalniku (niezamrożoną) - ale jedyne uczucie to posmak kamienia z czajnika :)
Musze spróbować!

_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" - Albert Einstein


18 gru 2005, o 10:29
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
No nie wiem. Wczoraj wieczorem jak gadałem na gadu z ludkiem takim jednym ( ;) ) To myślałem że padnę na klawiaturkę..
Przypomniało mi się o tej wodzie z lodóweczki. Przynioslem i tak sobie piłem. Czułem że nabieram energi. Była chyba 23 to poszedłem na rowerku pośmigać :D:D:D:D :lol:


18 gru 2005, o 10:37
Zobacz profil
Post 
Haha dobre napój izotoniczny. 23 na rowerku w zimie :szok: ? Chyba naprawde ta woda dziwnie działa :lol: . Musze to spróbować. ciekawe gdyby wode zamrozić do temp -120 albo wiecej to ciekawe czy lepiej by działała.


18 gru 2005, o 11:34
****

Dołączył(a): 9 kwi 2005, o 13:33
Posty: 434
Lokalizacja: z bacówki z winem :D
Post 
zamrozic do tęperatury -273,16 :) to by była jazda :PP hehehe
Dzisiaj to wyproboje :)

_________________
Obrazek
żaden dzień niejest dość wesoły aby niemożna się było uradować chemicznie :)
*** http://prace.sciaga.pl/28690.html ***
na 666 postach koncze pisanie siana :))


18 gru 2005, o 12:32
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
Ja ciągle pije taka wode, czasem specjalnie z przerwami, lecz różnicy nie czuje ;/. Tutaj chodzi o strukture ...


18 gru 2005, o 13:26
Zobacz profil
Post 
CTX napisał(a):
Przypomniało mi się o tej wodzie z lodóweczki. Przynioslem i tak sobie piłem. Czułem że nabieram energi. Była chyba 23 to poszedłem na rowerku pośmigać :D:D:D:D :lol:

hmm, temat struktóry wody jest faktycznie bardzo ciekawy, sam co jakis czas w gazecie widze reklamy urządzenia, będącego podstawką wykonaną z jakiś specjalnych czy to stopów czy materiałów co to ma właśnie za zadanie zmieniać strukturę wody i dawać wspaniałe rezultaty potwierdzone przez zdjecia termowizyjne lub inne...

Ale w Twoim wypadku smak wody to kwestia temeratury - zimnieesze napoje smakują lepiej... to potwierdzone naukowo i znamy to wszyscy empirycznie...

A wyjątkowy power to prędzej efekt zbliżony do PLACEBO lub poprostu Twój ciekawy stan psychofizyczny... sprawdź POWTARZALNOŚĆ tego efektu... swoją drogą, woda jako tak ma bardzo korzystny wpływ na organizm... a obróbka termiczna to kwestia raczej drugorzędna... pozatym czy rozmrozona woda nie powróci do stanu sprzed zamrożenia ? heh nie znam się na tym: ) taka jest moja opinia : )


18 gru 2005, o 13:42

Dołączył(a): 27 paź 2005, o 20:20
Posty: 56
Lokalizacja: z miasta
Post 
Czy nie chodzi wam przypadkiem o metodę ,,ożywiania wody'' wynalezioną przez rosyjskich uczonych?? Slyszałem gdzieś kiedyś o tym na TVP. Podobno urządzenie ktore wymyślili do ożywiania wody ( podobno to urzadzenie miałobyć banalnie proste) miało niezwykle pozytywnie wływać na wodę a co za tym idzie i na ludzi. Zastosowali oni to do klimatyzacji pomieszczeń to ludzie podobno czuli się niezwykle dobrze.

PS: Oglądał to któs kiedys?? To leciało już dawno, chyba z rok temu a nawet więcej.


18 gru 2005, o 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
|JA włąsnie formatuje wodę za oknem. Po przegotowaniu nalałem do butelki i wkoplałem w śnieg zobaczymy jutro rano. :lol:


18 gru 2005, o 18:17
Zobacz profil
Post 
sekwenser napisał(a):
pozatym czy rozmrozona woda nie powróci do stanu sprzed zamrożenia ? heh nie znam się na tym: ) taka jest moja opinia : )


A nie wiesz że CTX spożywa w wode w postaci lodu :lol:
Troche to durne bo przecież cząsteczki h20 w wodzie mają potem takie samo ustawienie to jest ciecz nie kryształ.


18 gru 2005, o 19:47
Post 
O urządzeniu zmieniającym strukture wody było "stosunkowo" głosno rook temu. Stosunkowo, bo tylko wtedy widziałem to kilka razy w jakiejś gazecie. Odkrył i opatentował to POLAK. Nazwiska nie pamiętam. Urzadzenie to wygląda jak krązek, na który stawia sie zbiornik z wodą np. dzbanek. Urządzenie to zmienia strukture wody na bardziej uporządkowaną........ Dziwne, że dotąd tak mało o tym słychac.... :roll:


18 gru 2005, o 19:51
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Piter napisał(a):
A nie wiesz że CTX spożywa w wode w postaci lodu :lol:


Tak, oczywiście. Tylko trzeba wybierać mniejsze kawałki bo te duże się nie mieszczą w odbyt.

Cytuj:
Troche to durne bo przecież cząsteczki h20 w wodzie mają potem takie samo ustawienie to jest ciecz nie kryształ.


No właśnie o to chodzi, że chyba nie ;)


18 gru 2005, o 19:56
Zobacz profil
Post 
Chodziło mi o to ze w cieczy i tak sie przemieszczają wiec co to ma za zanaczenie jak sa ułożone. A lodu nikt nie spożywa z wiadomych przyczyn.

Cytuj:
Tak, oczywiście. Tylko trzeba wybierać mniejsze kawałki bo te duże się nie mieszczą w odbyt.


Nie wierze ci że jesteś dziewczyną 8)


18 gru 2005, o 19:59
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2004, o 21:19
Posty: 226
Lokalizacja: Płock / Toruń
Post 
E tam CTX. Wkęciłeś sobie i tyle ;)

Nie komentuje dopuki sam nie spróbuje. A stanie się to niebawem... :D

_________________
Per Aspera Ad Astra


18 gru 2005, o 20:02
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
elessar napisał(a):
E tam CTX. Wkęciłeś sobie i tyle ;)


Ważne, że działa. Żebyś Ty wiedział ile ja sobie cudactw wkręciłem i które działają :szok: :lol:

Cytuj:
A lodu nikt nie spożywa z wiadomych przyczyn.

Wiesz, w postaci czopków przyjmowany doodbytniczo jest bardzo miły w konsumpcji.


O co chodzi z tym srebrzeniem wody o którym napisałem w pierwszym topicu?


Ostatnio edytowano 18 gru 2005, o 20:09 przez CTX, łącznie edytowano 1 raz



18 gru 2005, o 20:05
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2004, o 21:19
Posty: 226
Lokalizacja: Płock / Toruń
Post 
Taka wkręta to naprawdę dobra rzecz. Siła ludzkiego umysłu jest doprawy zadziwiająca... :szok:

_________________
Per Aspera Ad Astra


18 gru 2005, o 20:08
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
elessar napisał(a):
. Siła ludzkiego umysłu jest doprawy zadziwiająca... :szok:


Wiem coś o tym ;) Nie musisz mi tłumaczyć :wink:

Wracajmy do tematu ;)


18 gru 2005, o 20:11
Zobacz profil
Post 
Hmm dość interesujące. Także muszę wypróbować, chyba że to działa tylko na ludzi, którzy mają ciekawy stan psychofizyczny. 8)
Jeszcze wiele tajemnic przed nami!


18 gru 2005, o 20:28
Post 
Ja także chyba wypróbuje...ale jakoś nie chce mi sie wieżyc...;p


18 gru 2005, o 22:50
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
MiKe napisał(a):
Ja także chyba wypróbuje...ale jakoś nie chce mi sie wieżyc...;p


Z takim podejściem to wiesz co... 8)


18 gru 2005, o 22:51
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To są bzdury i tyle... Zobaczcie np. stronę
http://www.lsbu.ac.uk/water/

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


18 gru 2005, o 23:08
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
racjonalista :roll:


18 gru 2005, o 23:14
Zobacz profil
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2005, o 22:30
Posty: 196
Lokalizacja: amonoholik
Post 
Woda nasrebrzona (czy jakos tak) o ktora pytales to taka ktora zawiera sladowe ilosci srebra (ale o stezenia to mnie nie pytaj). Faktem jest ze woda przechowywana w srebrnych naczyniach jest "sterylna" i nie "psuje sie", tzn. nie rozwija sie w niej jakby to powiedziec "mikroflora i mikrofauna" ;) . Dlatego np. w dawnych czasach szlachty nie dotykalo wiekszosc chorob i innych plag dlatego ze pili wode ze srebrnych naczyn.
Mechanizm dzialania jest raczej prosty, srebro jest antyseptykiem i hamuje tudzież zatrzymuje rozwoj wszelkiego rodzaju "mikrozyjatek" przy czym w stezeniach jakie moga wystapic przy takim przechowywaniu nie jest szkodliwe dla czlowieka.
Nie wiem natomiast jaki jest wplyw srebra na organizm jesli wystepuje ono w wiekszych stezeniach.

_________________
Drogi mej nie wytyczyły ni dźwięk werbla ni cytra,
Idę póki sił starczy - idę po półlitra.


19 gru 2005, o 01:42
Zobacz profil
Post 
Srebrna woda... Ciekawy temat, a oto parę linków dla zainteresowanych:
http://www.nano-tech.pl/warto_wiedziec.html
http://www.klimatop.pl/product_info.php/products_id/837
http://www.klimatop.pl/download/nanotech/nanosrebro.pdf
Swoją drogą, nawet nie wiedziałam, ze obecnie takie "cudo" jest wykorzystywane :roll:


19 gru 2005, o 16:00
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Te srebrne wody zawierają koloidalne cząstki metalicznego srebra o ile się nie mylę.
Co do mojego racjonalizmu: w tym przypadku mamy do czynienia z szarlataństwem i jeśli nie ma rzetelnych naukowych dowodów na korzystne działanie tego typu formatowanej wody (a nie ma) to mamy obowiązek je zwalczać.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


23 gru 2005, o 23:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..