Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Proch z pocisków do TT'etki 
Autor Wiadomość
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post Proch z pocisków do TT'etki
Dorwałem dzisiaj dwa pociski od TT, otworzyłem wysypałem zawrtosći co zauwazyłem, jakieś zgranulkowane coś czarnego z połyskiem, wygladąło jak bardzo błyszczący grafit. Paliło sie z podobną prędkością co PCZ ale nie było gazów barwnych (znaczy dymu) i do tego paliło się dosyć jaskrawo jakby tam był jakiś metal. i teraz zagadka co to mogło być?? Paliło się bez zapachowo, było zgranulowane,twarde i się nie rozpuszczało w wodzie.

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


22 gru 2005, o 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2005, o 20:57
Posty: 40
Lokalizacja: z nienacka:)
Post 
Tez wyciagnelem takie cos z naboi od kalacha, fajnie sie pali i zostawia cos w rodzaju smaru, jednak nie wiem co to moze byc :)

_________________
Obrazek


23 gru 2005, o 00:36
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To mozglo byc wszytsko. Od czarnego prochu grafitowanego, az po proch nitrocelulozowy.

Pozdro
Tchemik

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


23 gru 2005, o 01:00
Zobacz profil
Post 
Mądrzy jesteście. Nie rozbierajcie naboi, bo może wybuchnąć. Mój kolega dorwał ślepaka i zaczał go rozbierać, troche mocniej nacisnął go śrubokrętem[odginał to u góry] i wybuchnął mu. dobrze że kawałki nie poleciały w oko tylko w ucho i brode.


23 gru 2005, o 10:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2005, o 20:57
Posty: 40
Lokalizacja: z nienacka:)
Post 
Trzeba umiejetnie to robic, zapewne kolega postawij naboj na jakims podlozu i z gory docisnal sruboketem a jak wiadomo naboj ma splonke na dole wiec po docisnieciu mogl lekko wbij sponke w ktorej znajduje sie piorunian rteci i boom, moj kolega pokazywal mi fajna metode i naprawde nic sie nie dzieje :twisted: Jednak ja tak nie robie wogole sie nie tykam naboi i niewypalow :)

_________________
Obrazek


23 gru 2005, o 12:20
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2005, o 10:38
Posty: 249
Lokalizacja: Starachowice
Post 
Z tego co napisaliście to pcz nie był, bo by dawał dym, najprawdopodobniej nitroceluloza z dodatkami (dodatki to tajemnica producentów, więc się reszty nie dowiecie).


23 gru 2005, o 12:37
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
proch NC z dodatkiem grafitu jako środka smarującego/spowalniającego spalanie NC


23 gru 2005, o 13:29
Zobacz profil
Post 
Oczywiście ze NC z grafitem. Należy jeszcze dodać, że głównym zadaniem grafitu jest zabezpieczenie prochu przed powstawaniem ładunków elektrostatycznych na powierzchni NC, co może spowodować samozapłon. :idea:


15 sty 2006, o 18:28
Post odp.
rudyrpg napisał(a):
Oczywiście ze NC z grafitem. Należy jeszcze dodać, że głównym zadaniem grafitu jest zabezpieczenie prochu przed powstawaniem ładunków elektrostatycznych na powierzchni NC, co może spowodować samozapłon. :idea:

Jasne że tak jest ,a brak dymu bo to proch bezdymny :wink: zawsze jest w pociskach granulowany !!
Pozatym naprawdę ostrorznie z tym rozbieraniem pocisków !!
nie pochwalam rozbierania,ale czego sie nie robi dla piro
eko


16 sty 2006, o 01:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..