Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
wpływ akylu - pomocy 
Autor Wiadomość
Post wpływ akylu - pomocy
Czy ktoś może mi wyjasnić jaki wpływ na cięzarną kobietę może mieć wdychanie par płynu akrylowego (skład:ettyl metaakrylu monomer, trimetylopropan, trimetyloakryl, N-N_dimetyl-p-tofuidyny), co do ostatniego słakdnika nie mam pewności. Lekarze nie wiedza jak wplywa to na płód-ja spodziewam sie , że szkodzi (tylko jakie moga być skutki uboczne?) :?


4 mar 2006, o 22:28
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Primo - wszelkie zwiazki nienasycone (tutaj mowa o akrylanach) moga miec niekorzystny wplyw gdyz moga wywolywac alkilowanie nukleozasad zawartych w DNA
Secundo - jesli chodzi o N,N-dimetylo-p-toluidyne (bo taka powinna byc nazwa) to mysle ze jak wiekszosc amin aromatycznych jest toksyczna ogolnie dodoatkowo (jak na moj gust) moze wywolywac mutacje poprzez zastepowanie naturalknych nukleozasad.

Tyle jesli chodzi o nature oddzialywan - bo to sie da wywnioskowac na podstawie budowy zwiazku.
Niestety konkretnych odpowiedzi Ci nie dam, bo pewnie nikt do konca nie badal tych zwiazkow pod katem dzialania na plod i osoby ciezarne.

Pozdro
Tchemik

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


4 mar 2006, o 23:03
Zobacz profil
Post 
dziękuję za odpowiedź! serdecznie pozdrawiam....... :)


5 mar 2006, o 20:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..