Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Analiza jakościowa w chemi organicznej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 lis 2008, o 18:20
Posty: 2
Post Analiza jakościowa w chemi organicznej
Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu zadania:

Cytuj:
"Pewna substancja, która jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach potu rozpuszcza się zarówno w NaOH i NaHCO3. Stwierdzono, że związek ten odbarwia zimny KMnO4 oraz r-r bromu w tetrachlorometanie (nie stwierdzono przy tym wydzielania HBR). Substancja nie daje żadnego zabarwienia pod wpływem FeCl3, ani osadu w kotakcie z AlCl3 w CHCl3. Substancja reaguje z zimnym r-rem NaOH dając produkt o zawartości sodu równej 15,33%. Przeprowadzono analize produktów reakcji badanego związku z O3. Po hydrolizie w obeznosci cynku stwierdzono, ze powstały 2 produkty. Jeden - nie dający się utlenić za pomocą zimnego KMnO4, posiadający tylko jeden atom tlenu oraz drugi- utleniający sie do kwasu szczawiowego. Pierwszy z tych związków nie posiada trzeciorzędowych atomów wegl, natomiast daje w reakcji z jodem i NaOH żółty osad. Po utlenianiu go w drastycznych warunkach i derkaboskylacji okazało się, że zawiera tylko wegiel i wodór. "



Udało mi się ustalić jedynie fragment:
ObrazekObrazek

Wydaje mi się, ża masa molowa powinna wynosić 150 g/mol, ale cały czas coś się niezgadza.

Przedewszystkim interesuje mnie fragment "brak osadu w kotakcie z AlCl3 w CHCl3", bo nie bardzo wiem jak to odczytać.


20 lis 2008, o 18:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..