1.Jeśli energia uzyskana na skutek hydratacji jonów (ciepło hydratacji) jest większe niż energia zużyta do rozerwania sieci krystalicznej (energia sieci) to proces jest egzotermiczny. Odwrotnie dla endoenergetycznej.
2. Homochiralność - cecha grup związków chemicznych, które wykazują wspólną chiralność. Jest to cecha szczególnie charakterystyczna dla grup związków występujących w organizmach żywych. W przypadku polimerów przez homochiralność rozumie się fakt, że wszystkie mery bez wyjątku charakteryzuje ta sama chiralność.[wg. wiki] Więc dla heterochiralności będzie sytuacja odwrotna.
3. Co z nią? Chodzi Ci o regułę ważności podstawników?
Proszę
4.KMnO4+H2O2->KOH+MnO2+O2+H2O,[H2O2 reduktorem]
KJ+H2O2->I2+KOH+H2O,[H2O2 utleniaczem], współczynniki uzupełnij sam
5. a)ilość składników w mieszaninie, 2) współczynniki retencji poszczególnych składników w danych warunkach c) Powierzchnia piku odpowiada iloczynowi i*w, gdzie i=ilość substancji w próbce, w=wartość charakteryzująca "siłę" odpowiedzi czujnika na daną substancję
6. Pompa musi pompować ciecz (wytwarza ciśnienie), bo opór stawiany przez wypełnienie kolumny praktycznie uniemożliwiałby przepływanie przezeń jakiejkolwiek cieczy, która miałaby służyć za eluent w inny sposób (np grawitacyjnie). Detektor daje zaś sygnał kiedy "coś" wypływa z kolumny, więc bez detektora nie byłoby sygnału, bez sygnału wykresu, a bez wykresu nie wiedziałbyś co się działo na kolumnie.
7. musi posiadać chromofor, który posiadałby jakąś absorbcję w zakresie widma w jakim pracuje detektor. Najczęściej są to detektory UV więc chromoforami mogą być np pierścienie aromatyczne, gr. karbonylowe, nitrowe, wiązania podwójne itp.
Nie daję głowy że wszystkie odpowiedzi są na 100% OK, ale gdybym miał takie pytania jak Ty, to odpowiadałbym na nie właśnie w ten sposób. Pozdrawiam i powodzenia