Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Czyżby obalenie starego mitu o atomowej jednostce masy?? 
Autor Wiadomość
Post Czyżby obalenie starego mitu o atomowej jednostce masy??
W książce CHEMIA W GIMNAZJUM wydana przez WSiP na stronie 217 jest błąd (tak mi się przynajmniej wydaje). Cytuje 1g=6,02*10^23u oraz 1u=1,66*10^-23g. Błąd polega na tym, że jeśli pierwsze równanie jest prawdziwe, drugie jest fałszywe-sami sobie obliczcie-bo mi wychodzi 1u=1,66*10^-24 a więc masa molowa byłaby przez to (przez ten błąd w książce) 10 razy większa liczbowo niż masa cząsteczkowa/atomowa. Bardzo proszę o zweryfikowania mojego postu, bo jeśli jest to prawda (że istnieje błąd w książce) to może dostane coś z chemii dodatkowo za zauważenie błędu.[/code]


7 cze 2005, o 14:30
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2005, o 16:49
Posty: 437
Lokalizacja: Poznań
Post 
TO jes 1,66 * 10^-24 = 0,166 * 10^-23 :D
Napewno :D

_________________
Pozdrawiam
2pio


7 cze 2005, o 16:51
Zobacz profil
Post Jak można robić takie błedy w książkach
No powiedzcie, jak mozna robić takie błedy w podręcznikach do nauki chemii. Przecież my się z tego uczymy a i dajemy ciężkie pieniądze za książki a oni robią takie rąbane błędy. Pomożcie mi zgłosić do WSiP-u, że jest błąd w książce.


8 cze 2005, o 11:26
Post 
Chyba sobie nie zdajesz sprawy ile jest błędów generalnie w książkach. I to nawet tych na najwyższym poziomie.


8 cze 2005, o 11:31
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2005, o 16:49
Posty: 437
Lokalizacja: Poznań
Post 
Knesos nawet w swoim podpisie zrobiłe błąd bo po przetłumaczeni powinno ci wyjść:
10 rodzaji ludzi ci którzy rozumieją system binarny i ci którzy go nie rozumieją :D - inaczej jest niepoprawne językowo :D
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
2pio


8 cze 2005, o 14:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..