Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Wzór na e-liquid do e-papierosa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 wrz 2015, o 03:19
Posty: 1
Post Wzór na e-liquid do e-papierosa
Witam.
Przychodze do was z nietypową proźbą.
Piszę aplikacje do mieszania e-liquidów do e-papierosów.
Liquid robi się z bazy nikotynowej czyli nikotyna w glikolu i glicerynie (różne proporcje).
Do tego dodaje się aromaty. I rozcieńcza baze jeśli chce się mniej nikotyny w ml. Moje wzory które udało mi się wywnioskować na logikę.
Jeśli chce zrobić 10ml Liquidu z zawartością 6mg nikotyny/ml i w proporcjach 70% gliceryna/30% glikol do tego 20% aromatu, baza ma 36mg/ml i jest w proporcjach 50glikol/50gliceryna.
Wzory są takie: docelowa zawartość nikotyny/ bazowa zawartość nikotyny (6/36) = 0.166
Docelowa ilość bazy[ml] = 0.166 * ilość całego liquidu[ml]
(0.166 * 10ml) = 1.66ml
Ilość aromatu[ml] = procent aromatu w całym liquidzie * ilość całego Liquidy (0.2 * 10ml) = 2ml
Docelowa ilość [ml] - ilość bazy[ml] - ilość aromatu[ml] = wolna ilość[ml] (10ml-1.66ml- 2ml) ~ 6.33ml.
Ilość czystej gliceryny = ?
Ilość czystego glikolu = ?
( pamiętając że docelowa proporcja Liquidu to 70/30 a bazy 50/50)
Oraz kiedy zachodzi przypadek kiedy jest to niemożliwe ? (Np. Gdy dodamy 8ml bazy 50/50 a chcemy mieć 10ml Liquidu 90/10.) Wiem że jest to nie możliwe, ale brakuje mi jakiegoś wzoru
I w tym momęcie zorientowałem się, że bardziej przyda mi się do tego chemia niż matematyka. A z racji, że z chemi nie jestem orłem to bardzo proszę was o pomoc.


4 wrz 2015, o 03:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..