Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
RS-Jak dobrze ciągnąć czyli krótki poradnik dla Pań i Panów 
Autor Wiadomość
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post RS-Jak dobrze ciągnąć czyli krótki poradnik dla Pań i Panów
Niniejszym mam zaszczyt przedstawić krótki poradnik w wersji 0.000001 omega pod roboczym tytułem :
Jak dobrze ciągnąć czyli krótki poradnik dla Pań i Panów


Załączniki:
Komentarz: Jak dobrze ciągnąć czyli krótki poradnik dla Pań i Panów
Jak dobrze ciagnac.rar [144.69 KiB]
Pobrane 819 razy

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek
6 paź 2007, o 13:53
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Jako ten ktory testowal owy plik szczerze go polecam !! !! !! :D


6 paź 2007, o 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 10:53
Posty: 39
Post 
No i musze wykazac sie niewiedza (zeby nie powiedziec "debilizmem") ale niestety z rapida udalo mi sie kiedys (dawno!) sciagnac JEDEN plik i na tym koniec :(
nie mam pojecia co jest grane ale non-stop serwer kaze mi czekaj 160 - 190 minut. jak odliczy do konca i chce cos sciagnac, to najpierw mam info ze moje IP wlasnie cos pobiera (chociaz nic nie ciagne) i po jakiejs minucie znowu mam czekac jakies 3 godziny.
wg poradnika: po kliknięciu "Free" odrazu przechodzi mi do ekranu oczekiwania (bez wpisywaniu kodu) - i to mimo tego ze ostatni plik ssalem z tego serwa... nawet nie pamietam kiedy, ze 2-3 tygodnie temu

ktos wie co jest grane? :? crazy - help! :?

PS. nie mam neostrady :P wiec resetowanie /ponowne laczenie z netem/ nic nie daje :D

PPS. a poradnik bardzo przyjemny ;) - crazyuser wyreczyl googla :D


6 paź 2007, o 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2007, o 15:50
Posty: 327
Lokalizacja: jeleśnia
Post 
Bardzo fajne i nazwa niczego sobie. Jednym postem wyręczyłeś tysiące "pytaczy"(w skr. :"pyt"), którzy nie dają Ci spokoju jak ściągnąć z rapida...

_________________
Chemia to nie gra...masz tylko jedno życie;(

Obrazek

Obrazek


6 paź 2007, o 15:41
Zobacz profil
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
O ile dobrze zrozumiałem dziwne objawy to:
1) serwer kaze mi czekaj 160 - 190 minut jak odliczy do konca i chce cos sciagnac, to najpierw mam info ze moje IP wlasnie cos pobiera (chociaz nic nie ciagne) i po jakiejs minucie znowu mam czekac jakies 3 godziny.
2) po kliknięciu "Free" odrazu przechodzi mi do ekranu oczekiwania (bez wpisywaniu kodu)

W sieci jest mnóstwo porad jak oszukać (ciasteczka, reset modemu, proxy, superprogramy które tak naprawde nic nie potrafia albo tylko w ustawieniach proxy grzebją) ale większość z nich to raczej wątpliwa sprawa &#8211; RS ciągle zmienia zabezpieczenia. Gdyby istniało cokolwiek naprawdę skutecznego to nie byłoby tych setek tysięcy postów jak oszukać RS :) Nawet jak cos się trafi zazwyczaj działa krotko (RS czuwa)

Codo tego, że twoje IP cos ściąga &#8211; oznacza to, że jesteś w sieci i to badziewnej sieci raczej sporej;) i nic na to niw poradzisz;) próbuj ściągać w godzinach kiedy większość userstwa imprezuje/śpi/jest w szkle/pracy.
Co do punktu 2 to dziwnie to wygląda ale stawiałbym na zwaloną obsługę JS lub jakieś dziwne zabezpieczenia. Albo powoli rozpadający się Windows ewentualnie masz visie i to pewnie ze sklepowej preinstalki ;)

Generalnie sugerowałbym zrobienie porządku w systemie :
Mneij wi esej w takiej kolejności :
- ściągnąć uaktualnienia do antywirusa i firewalla oraz jakiegoś antyszpiega przeskanowac system
- zamnąć wszystko co można a na pewno pozamykać : wszystkie przeglądarki internetowe IE FF Maxthon Opera czy co tam uzywasz , zamknąć GG i inne cuda które korzystają z Internetu &#8211; niech się rozładują i zapiszą co mają zapisać,
- no i teraz zaczynamy zabawe : Start &#8211; uruchom &#8211; wpisac cmd i nacisną center
Wyskoczy okienko takei czarne , napisać
Ipconfig /flushdns
I nacisnąć Enter
Napisac
Ipconfig /renew
I nacisnąć Enter
Zamknąć okienko klikając na x w prawym górnym rogu ;)
Ten sam efekt możesz osiągnąć klikająć prawym klawiszem na połączeniu sieciowym któ&reg;eho używasz i wybierająć opcje napraw.

Jeśli używasz programów typu Proxy lub firewalli buforujących żadąnia dns to także wyczyścić wszystko zgodnei z instrukcja dla danego firewalla.

Teraz bierzemy się za IE lub spółkę
Zakładam ze uzywasz IE/Maxthona lub czegoś co korzysta z systemowego zestawu ciacho/ Temporary Internet Files (FF nie korzysta !!!!!!!!! wymaga dodatkowych czynności)
W panelu sterowania znajdujemy opcje internetowe i tam na pierwszej stronie odszukujemy usun pliki Cookiem &#8211; klikamy w to potwierdzamy (UWAGA &#8211; znikną ci automatyczne logowanai do stronek :) )
Obok tego przycisku co klikałeś masz przycisk usun pliki - klikamy i potwierdzamy :) No i na samym spodzie masz wyczyść historie &#8211; klikamy i potwierdzamy. Zamykamy opcje i panel sterowania.
Jeśli uzywasz Maxthona to z menu wybierz opcje wyczyść wszystko &#8211; efekt identyczny,
Jeśli uzywasz FF to w wpada w menu i robi to samo ;)

Powiedzmy ze system masz w maire częstawy (z punktu wudzenia Internetu).

Powyższe czynności nei powodowały obniżenia bezpieczeństwa.
Jeśli z jakichś przyczyn zmieniłeś sobje sam poziom na wyższy *nawet nieświadomie) gdzie np. ohraniczyłęś JS to decyzja nakazy do ciebie ale javascrupt powinienen być dostępny dla przeglądarek,

RESTARTYHEMY maszynke ;)

Tera kolej na soft dodatkowy. Jeśli uzywasz jakis dziwnych programow przyspieszajacych, polepszających zabezpieczających itp itd to sprawdz czy nie czepjaja się one RS (nahprosciej wyłączyć lub czasowo odinsyalowac, przetestowac ściąganie RS i jak sciaga masz winnego) Ale ten krok może ci obniżyć twoje pozorne bezpieczeństwo :)

Adres http://rapidshare.com/ traktować jako zaufany i zezwalać na firewallu na wszelką komunikacje.

Jeśli nei za bardzo kumkasz o czym skrobie to najprościej przeinstalwoać winde i sprawdzić naczystym systemie + uaktualneinia np. z autopatchera (już go zamordowali)
+antywirusem+abtyszpieg+zapora ogniowa czy RS robi ci takei glupie numery.
Sprawdzic należy na IE i na FF.
Powinenen ci się pojawiac problem 1 ale nie numer 2.
Teraz po kolej instalujesz swoje cuda i parzysz co ci rozkracza system.

Problem 1 usuniesz tylko poprzez
- zakup konta (najlepiej w kilka zaufanych osób powiedzmy 7 po 1 na jazdy dzien tygodnia to wychodza grosze albo zebranielinków od kilku osób i wykupienie najtańszego co jakiś czas )
- poproszenie admina o samodzielny zewnetrzby adres IP *zazwyczaj daja gratis)
- upolowanei okresu kiedy wszyscy śpią :)
- możesz się bawić z serwerami Proxy lub ściągaczami dedykowanymi do takich rzeczy one same powinny to zrobić
Na forach masz dziesiątki sprawdzonych porad któr chodzą lub nie chodzą bo jest sporo warunków do spełnienia,

No i na koneic najważniejsze takei doradztwo na odległośc jest nic nei warte &#61514; bo można pominąć oczywistą rzecz któ&reg;ą widać na pierwszy rzut oka przy monitorze.
A może admin twojej sieci blokuje RS w perfidny sposób ;))

No i pamiętaj RS żyhe z tego że ludzie kupują konta &#8211; jak by ktoś znalazł naprawde skuteczny sposób na ominięcie zabezpieczeń to RS bankrutuje i nie ma problemu :)
Serwis typu RS muszą mieć płacących user ow albo reklamy a najlepiej to i to. Nikt za darmo nei zrobi ci dobrze. Nawet żona &#8211; bo za darmowy objadek naprawde placisz :)
Część serwisów dodatkow instaluje startuje do ciebie na wejściu od razu z exploitami i jeśli masz system nie zaktualizowany to masz mokro ;).

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


6 paź 2007, o 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 10:53
Posty: 39
Post 
chemical, zakład ze znajdzie sie jeszcze w cholere takich "pytaczy"?:D

crazy, dzieki WIELKIE za pomoc! troche za fachowa dla mnie :P
ale czego nie rozumiem - poszukam w necie, poucze sie i jakos sobie poradze. :D
i generalnie nie zalezy mi na oszukiwaniu RS, bo jak juz gdzies pisalem - czasu mam narazie pod dostatkiem wiec moge spokojnie sobie sciagac po jednym pliku (bylebym mogl w ogole cos sciagac... :))
uzywam IE, Win XP i Pandy Titanium, takze antywira i firewalla mam aktualnego, nie uzywam tez zadnych "ulepszaczy-przyspieszaczy";)
no i zaraz biore sie za porzadki w systemie (do sprzatania przewaznie uzywam EasyCleaner'a)
generalnie mam cos nie tak z tym netem, bo np z e-mulem tez mam caly czas problem (Low ID, i to bardzo LOW:D) - i nic na to nie moge poradzic:(
narazie przeinstalowanie sys. odpada.. jak nie pomoze co innego, to narazie sobie nie poczytam tych .pdf'ow (zakup konta poki co tez odpada) :P

jeszcze raz WIELKIE DZIEKI za pomoc (zawsze jest cos warta-nawet na odleglosc:)), troche Ci zeszlo z tym postem :D
pozdrowka


6 paź 2007, o 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 10:53
Posty: 39
Post 
to tyle jesli chodzi o IP
po wpisaniu Ipconfig /flushdns

Obrazek

po wpisaniu renew (chociaz to juz bylo zbedne:) )

Obrazek

a w windowsie/polaczenie sieciowe->napraw:

Obrazek


...chyba faktycznie przejde sie do "osob zarzadzajacych siecia" :P

na dzisiaj tyle naprawiania/sprzatania. reszta jutro (ale juz nie bede zasmiecal forum - promise :D)


6 paź 2007, o 18:50
Zobacz profil
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
co do low ID to raczej sprawa tego że jeseś wsieci (osiedlowa/radiowka itp) i nei masz wyjścia wprost na świat (tak w duzym obrazowym uproszczeniu)
Zewnętrzne IP rozwiązało by ten probkem. Podobno jest jakiś sofy co tam coś tuneluje ale nei testowalem tonei pomoge. To raczej ma niewiele wspólnego z problemem z RS.

A mam pytanko pomocnicze
czy inni userzy w twojej sieci mają podobne problemy z RS ?
Jeśli tak no to za morde admina sieci i lekko sciorac bedzie wiedział co spapral ;)

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


6 paź 2007, o 18:55
Zobacz profil
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
co do zrzutów ekrani to objawy wskazują ze masz przypisane na stałe IP dziwny admin)


Co do flushdns chmm dziwne musialbym conie co poszukac.

Podobne objawy widziałem na nizaktualizowanym systemie z popapranym sterownikeim karty sieciowej albo powalona wifka o ile pamietam facet po przeinstalowaniu sterownika i zalataniu sysa nei mail problemow.
Ale tak diagnostyka na odleglosc to raczej niezabardzo skuteczna bywa ;)))

Co by nie smiecic w watku o obsludze RS to proponuje reszte na PW albo na irc zapraszam tam iweksza grupa pewnei cos wymysli ;) i latwiej bedzie dopytac :)

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


6 paź 2007, o 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2008, o 12:54
Posty: 66
Lokalizacja: Niepołomice
Post rapidshare??
Nie ma powodu by umieszczać wszystko na tym rapidshare. Jest przecież wiele innych miejsc, gdzie można zamieszczać swoje pliki. Nie nawidzę rapidshare i kiedyś przez niego złapałem wirusa pobierając książkę sękowskiego (pisało "wirus rapid.sh.p")

_________________
Ja nie daję gotowców, ja pomagam, a pomagając uczę....


24 mar 2008, o 12:24
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
uno nie wiem po co to piszesz - rapid jest uniwersalny jak cos sie nie podoba nie sciagaj
duo w Polsce masa osob ma Neostrade - mozna zrobic auto download bez wpisywania jakichkolwiek hasel i bez koniecznosci przebywania przy kompie
trio powiedz to tym co uploaduja
quatro ten wirus to nie przez rapidshare a przez tego co uploadowoal ten plik - jak sie boisz wirusow odetnij sie od neta

pozdro doznanie

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


24 mar 2008, o 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..