Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
PRZEMYSŁ CHEMICZNY 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:29
Posty: 10
Post PRZEMYSŁ CHEMICZNY
Witam
Poszukuje publikacji z czasopisma Przemysł Chemiczny o tematyce hydrokrakingu. Czy jest możliwość czytania tego czasopisma oline ? Może ktoś posiada takie artykuły u siebie i byłby skłonny się podzielić wiedzą - byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam


4 wrz 2016, o 14:39
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: PRZEMYSŁ CHEMICZNY
jak masz numer w którym to jest to na stronie wydawcy, można zakupić pdfa, więc można czytać online.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


4 wrz 2016, o 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:29
Posty: 10
Post Re: PRZEMYSŁ CHEMICZNY
Akurat w przypadku Przemysłu Chemicznego to ceny są dość wysokie bo z tego co sie orientowałam to zakupienie pdf jednego egzemplarza to ok 63 zł a dostęp czasowy na 12h to 73 zł. A może ktoś dysponuje artykułami z innych czasopism ?


8 wrz 2016, o 11:45
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: PRZEMYSŁ CHEMICZNY
RodaminaB napisał(a):
(...)A może ktoś dysponuje artykułami z innych czasopism ?

Coś tak mi się wydaje że szukasz frajera który poszuka za ciebie jakiś(?) artykułów na temat hydrokrakingu.
Hydrokraking jako proces przemysłowy posiada co najmniej kilkanaście interesujących aspektów np. metalurgia aparatów, katalizatory w reaktorach, odpowiednie "cięcie" łańcuchów węglowodorowych itp.....
"Przemysł Chemiczny" to złodziejskie czasopismo, które zdechnie prędzej czy później, ale mniejsza o to.
Proponuję popytać w uczelnianych bibliotekach, może gdzieś to subskrybują. Pamiętaj, że jak zapodasz pani bibliotekarce temat " jakiś artykułów" to pani biliotekarka w najlepszym razie pęknie ze śmiechu.
Osobiście pracuję w fabryce gdzie jest "hydro", ale nie będę udostępniał żadnych materiałów: można wylecieć za to z pracy (w skarajnym wypadku oczywiście), z resztą jestem przeciwnikiem spoon-feeding'u i łatwizny.


11 wrz 2016, o 01:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:29
Posty: 10
Post Re: PRZEMYSŁ CHEMICZNY
kmno4 napisał(a):
Coś tak mi się wydaje że szukasz frajera który poszuka za ciebie jakiś(?) artykułów na temat hydrokrakingu.


Bynajmniej nie idę na łatwiznę. W bibliotece uczelnianej spędziłam wiele godzin sama przeglądając różne czasopisma (ale niestety nie było wszystkich roczników i najaktualniejsze są z przed 10 lat), kontaktowałam się z profesorem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza który napisał kilka ciekawych publikacji odnośnie hydro, załatwiłam sobie praktyki w rafinerii by czegoś więcej się dowiedzieć odnośnie całej instalacji ale wciąż uważam że nie jest to wystarczająco. Dlatego zapytałam się tutaj może ktoś akurat jest bardziej z tym tematem zaznajomiony i chciałaby się podzielić soją wiedzą.


12 wrz 2016, o 09:07
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: PRZEMYSŁ CHEMICZNY
Skoro jakieś czasopismo ukazuje się na bieżąco, znaczy że ktoś MUSI je kupować/prenumerować.
Poza tym istnieją zbiorcze indeksy artykułów ukazujących się w czasopismach, nawet tych polskich i nie trzeba tracić czasu na szukanie po omacku. Zapytaj wydziałowego technologa z tamtej rafinerii o materiały, coś tam powinien mieć lub wiedzieć gdzie leżą.
Nie mam pojęcia dlaczego skupiasz się na literaturze wydawanej po polsku, obawiam się że nie zaspokoisz swojego informacyjnego głodu w ten sposób. Gros informacji jest zawartych w angielskojęzycznych materiałach, bardzo często dostępnych on-line.
Twoje pytania są zbyt ogólne, nikt za ciebie nie będzie wyszukiwał niewiadomo jakich materiałów i jakiś artykułów.
Napisz konkretnie czego szukasz lub na jaki konkretnie temat. Userzy na tym forum nie są wróż(k)ami i telepatami.
Może wtedy ktoś tobie "jakoś" pomoże.


12 wrz 2016, o 23:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..