Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Filtropochłaniacz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19 lis 2021, o 12:38
Posty: 9
Lokalizacja: woj. Śląskie
Post Filtropochłaniacz
Hej. Przychodze z pytaniem o filtropochłaniacz pod gwint EN 148/1 (norma). Macie jakieś przetestowane lub godne polecenia pochłaniacze pod opary kwasów i tlenki azotu? Jeśli nie macie to proszę o symbole zastosowań jakie byłyby zgodne z powyższymi wymaganiami.

_________________
jesli palne cos glupiego to prosze o usuniecie posta zeby nie stwarzać zagrożenia


27 gru 2021, o 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 paź 2019, o 23:45
Posty: 20
Post Re: Filtropochłaniacz
Tutaj są odpowiednie rodzaje filtrów ze strony maskpola: https://www.maskpol.com.pl/static/thumbnail/offer/big/62.jpg

O ile dobrze odczytuję tą tabelę, to dla tlenków azotu można używać filtra P3 lub NO.
Trzeba pamiętać, że jak mamy filtr np. P3, to spełnia on wymogi dla P2 i P1.

Tak więc, zwykły filtr P3 powinien być wystarczający do większości zastosowań, ja osobiście używam filtropochłaniaczy wojskowych typu FP5, które pasują do tego gwintu, bo Rd 40x1/7 to to samo, tylko w innej nomenklaturze.
Jednakże do zwykłych kwasów nie jest potrzebna aż tak duża ochrona i spokojnie wystarczy P3.

Teoretycznie można jeszcze używać takich metalowych filtropochłaniaczy jeszcze z PRL-u, mają dłuższy gwint, ale pasują do standardowego (bo średnica jest taka sama), jednak nie rekomendowałbym tego rozwiązania, gdyż nie ma pewności, że filtr nadal działa, ze względu na jego przeterminowanie. Zdarzyło mi się użyć takiego filtra dwa razy - raz z amoniakuem, aby przetestować skuteczność oraz drugi raz, gdy miałem mały wypadek z bromem i był on jedyną dostępną opcją. Nie polecam jednak takiego rozwiązania, gdyż nigdy nie masz pewności, czy się nie zatrujesz.


27 gru 2021, o 19:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..