Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Młynek best. 
Autor Wiadomość
Post odp.
Problem pozostałości pod nożem mielącym eliminujemy wyginając nóż w stronę dolnego dekla tak by zminimalizować odległość między nimi , jak pisałem na początku tego tematu pierwsza wersja młynka posiada gruby kielich stalowy nie do rozbicia przez jakie kolwiek odłamki metalu !!
Zastosowanie łączników z tworzywa sztucznego oraz noża zrobionego z łącznika stolarskiego jest efektem czysto ekonomicznym na tanią wersję oryginału która sprawdza się bez problemów , nóż zrobiony z paska stali nierdzewnej 1.8mm mielił wiele bardzo twardych i zbrylonych substancji odpowiednie uformowanie noża wzgl. osi niweluje problem .....
Panowie jakość i cena to dwie rożne sprawy używając dużej mocy musimy liczyć się z tym by było bezpiecznie .....
wbrew pozorom obudowa oparta na złączkach jest bardzo trwała mieliłem już naprawdę twarde różne rzeczy przy mocy 500W i 1250W obudowa z tworzywa hydraulicznego zdaje egzamin bezpieczeństwa jednak gdy w przypadku 500W stosujemy złączki fi 100-110mm to w przypadku wyższej mocy dajemy znacznie grubsze ściany z fi 150-200mm, lub dajemy szansę inwestycji i robimy piękny stalowy 3mm kielich sami ew. na zamówienie w każdym warsztacie ślusarskim
pozdrawiam
eko


14 lut 2010, o 01:10
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Myślę, że wzmocnienie ścian pojemnika matą szklaną i ŻE skutecznie załatwi sprawę. 2-3 warstwy i nawet w przypadku rozwalenia na kawałki płaskownika nie ma szans żeby nam się wyrwało poza wiaderko/łączki/cośtam. Dodatkowa ścianka z deski tak żeby mieć tylko ręce w zasięgu ewentualnego rażenia i nie ma problemu

W przyszłości planuję zrobić młynek nakręcany na szlifierkę oraz oddzielną nakładkę do funkcji "wibrator".


P.S Wiecie może gdzie można kupić żelatynę balistyczną?


14 lut 2010, o 02:08
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Wibrator może wpływać na bardzo szybkie zużycie łożysk, trzeba się z tym liczyć. Tych raczej się nie wymienia.
Co do wzmocnienia zamiast szklanej maty można użyć taśmy z kewlaru, która jest o nieba wytrzymalsza. Można ją kupić w sklepach przeznaczonych dla kuglarstwa. Będzie to dobre wzmocnienie, które można wykonać nożem i igłą, jednak warto liczyć się z tym, że wykonanie stalowego kielicha będzie podejrzewam znacznie tańszym rozwiązaniem i mimo wszystko najbezpieczniejszym. Taśma nie wpłynie z oczywistych powodów na zwiększenie trwałości kielicha z plastiku ale zabezpieczy otoczenie maszyny w razie awarii.
Swojej konstrukcji na razie pokazać nie mogę bo jestem daleko od warsztatu i nie wiem kiedy będę miał okazję tam zawitać i ukończyć dzieło. Muszę jeszcze dobrać odpowiedni silnik i zastanowić się nad przeniesieniem napędu. Docelowo młyn ma pracować ciągle. Jest u mnie w okolicy w dużej ilości minerał, który do złudzenia przypomina piryt ale nim nie jest. Żeby było zabawnie jest zawarty w litej skale, którą rozdrobnić jest bardzo ciężko. Młynek się sprawdza w rozdrabnianiu ale ma kilka uciążliwych wad, które muszę usunąć. Np. jak go otworzyć skoro wał z łańcuchami jest łożyskowany z obu stron obudowy? Da się ale jeśli mam nim coś rozdrabniać w rozsądnej ilości musi pracować ciągle.
Będę na miejscu to zrobię zdjęcia tego co jest już skończone ale to nie nastąpi szybko.

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


14 lut 2010, o 03:01
Zobacz profil
Post odp.
Przemysłowy młynek zakupimy w demobilu uszkodzony kosztuje kilka dobrych stówek lub znaczną wielokrotność tej kwoty :cry:
Ludzie opanujmy emocje niczego nie potrzeba wzmacniać na amatorskie warunki mielenia nie ma szans na rozdupczenie noża na kawałki !!
stal chcecie mielić czy co ..... ??
Wzmacnianie ścian niczemu nie służy jeśli mielimy mniej twarde od stali substancje , trudno sobie wyobrażam bo dla testów na obudowie ze złączek mieliłem piasek z kamieniami zamiast kaszy z cukrem :wink:
wirujący dysk w kompie tez może się uszkodzić i poprzez cienką obudowę ruchem wirowym trafić tam gdzie nie powinien :D
Dla tego kupujcie tylko urządzenia na baterie szlifierki i wkrętarki ew. wszystkie radzieckie napędzane mechanicznie lub energią słoneczną unikniemy w ten sposób pytań dotyczących podstaw tego tematu i zejdziemy do korby i wrzeciona jako bezpieczny temat .....
pzdr.
eko


14 lut 2010, o 03:43
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Eko, ja się tylko przeraziłem jak poczułem na włosach powiew i wzrok mój utknął na krótką chwilę na kawałku płaskownika kręcącym się z prędkością światła. Oktogenek mnie nastraszył, że płaskownik może mi się urwać i pogłaskać mózg, wystraszyłem się, przy mieleniu kaszy byłem niczym dziecko bojące się zasnąć w ciemnym pokoju.

Młynek idealnie mieli słomę na proszek, wybiera popiół z kominka, uciera ciasto na naleśniki, zagniata chleb, doi krowy, zaspokaja seksualnie i wykonuje inne czynności domowe w sposób wspomniany wyżej czyli IDEALNIE.

Dzisiaj będą zdjęcia tylko niech mi matka z aparatem wróci.


14 lut 2010, o 12:53
Zobacz profil
Post odp.
Wszelka konstruktywna krytyka jest formą mile widzianą w temacie :wink:
młynek przemysłowy rozdrabniający z tych małych posiada moc 3,5 do średniego 4,5 kW nie dziwię się uruchomieniem potwora posiadającego power 1,6 :szok: wystarczy trzymać to w rekach bez tarczy by poczuć się jak "dziecko bojące się zasnąć w ciemnym pokoju" będąc przy uruchomieniu profesjonalnego młyna mielącego zapewniam będziesz czuł się jak mała bezradna dziewczynka w szponach bezwzględnego pedofila :D
tutaj sam powiew powietrza jest na tyle silny że prawie wciąga cię do środka sama moc urządzenia działa na psychikę zatrzymanie tego awaryjne trwa ponad 1 minutę z włączeniem hamulców bezpieczeństwa !!
Nie igrajmy z mocami urządzeń temat wyraźnie dotyczy taniego młynka dla każdego majsterkowicza w rozsądnej cenie :wink:
pozdrawiam
eko


15 lut 2010, o 02:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..