Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Zakup odczynników - pytanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 maja 2009, o 20:41
Posty: 1
Post Zakup odczynników - pytanie
Witam
Nie wiedziałem w którym dziale napisać więc przepraszam jeśli się pomyliłem. Otóż w najbliższym czasie planuje zakup odczynników chemicznych w hurtowni chemicznej. Do hurtowni mam ok. 30 km. Mieści się ona w Lublinie. Nie wiem jednak czy trzeba być pełnoletnim aby kupić odczynniki. Nie chce marnować czasu na darmo. Czy ma ktoś jakieś pojęcie o tej hurtowni? A może ma ktoś trochę odczynników na sprzedaż w Lublinie? Czekam na odpowiedzi


25 maja 2009, o 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2008, o 19:18
Posty: 515
Lokalizacja: Lubelskie
Post 
Jeżeli chodzi Ci o POCH w Lublinie to mi tam odczynniki i sprzęt sprzedali mimo, że nie byłem pełnoletni, jednak nie kupowałem kwasów tudzież innego powszechnie znanego za niebezpieczny odczynnika a poza tym był ze mną rodzić... Sprawdź tylko uprzednio w ofercie internetowej czy dany odczynnik może być sprzedany osobie prywatnej, bo przed wbiciem każdego na kasę, ekspedientka to sprawdzała. (po co jechać na marne)


PS. POCH jest w trochę zakrzaczonym miejscu, jadąc w stronę 'od centrum' przyglądaj się uważnie lewej stronie drogi :)


25 maja 2009, o 22:35
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2009, o 01:16
Posty: 456
Lokalizacja: /dev/random
Post 
Nie kupisz kwasów ani ługów. To od razu mówię. Na firmę kupisz wszystko. Niestety potrzebują tzw "d**ochronu".


25 maja 2009, o 23:27
Zobacz profil
Nauczyciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2007, o 21:59
Posty: 963
Lokalizacja: Katowice
Post 
Sprawa jest taka, że często nawet szkła osobie prywatnej nie sprzedają... (filie Chemlandu) Zależy, gdzie pytasz. Moim zdaniem najlepszym źródłem jest jednak sprzedaż internetowa, niestety :(
a) taniej (dużo)
b) dostawa do domu
c) bez zbędnych formalności itp. nie musisz szukać dowodu osobistego, czy kupować na firmę
Proponuję to przemyśleć, bo wielu kąsków nie sprzedadzą Ci na bank :(

_________________
<wyk> Państwo się nie martwią że brakuje miejsc, tylko wykład wszyscy mają w jednej sali, konkurs będziecie pisać w warunkach normalnych.
<g>Wolałbym w standardowych, kurtkę zostawiłem w szatni.


26 maja 2009, o 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 paź 2008, o 12:26
Posty: 24
Post 
W sumie pozostaje internet albo podróż do najbliższego nie-pochowoego punktu sprzedaży.


26 maja 2009, o 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2008, o 19:18
Posty: 515
Lokalizacja: Lubelskie
Post 
A tam, dramatyzujecie, przecież napisałem, że w POCH'u mnie ładnie obsłużono... (tym, gdzie kolega się najprawdopodobniej wybiera) Szkła co prawda nie kupowałem ale jak pytałem o palnik bunsena to chcieli mi sprzedać... tylko ja kasy nie miałem tyle :lol:


27 maja 2009, o 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2008, o 19:16
Posty: 209
Post 
Garet napisał(a):
Jeżeli chodzi Ci o POCH w Lublinie to mi tam odczynniki i sprzęt sprzedali mimo, że nie byłem pełnoletni, jednak nie kupowałem kwasów tudzież innego powszechnie znanego za niebezpieczny odczynnika a poza tym był ze mną rodzić... Sprawdź tylko uprzednio w ofercie internetowej czy dany odczynnik może być sprzedany osobie prywatnej, bo przed wbiciem każdego na kasę, ekspedientka to sprawdzała. (po co jechać na marne)


PS. POCH jest w trochę zakrzaczonym miejscu, jadąc w stronę 'od centrum' przyglądaj się uważnie lewej stronie drogi :)



I gdzie to można sprawdzić z tą sprzedażą na osobę prywatną??
Jestem na pochu i nigdzie nie widze czegoś takiego.

_________________
Kupię techniczny kwas siarkowy i azotowy 1litr :P Fajnie jakby pochowskie :D

Kupie każdą ilość odpadów zawierających srebro, miedź (nawet zloto), po okazyjnych cenach, 1g = 0,4zł.


27 maja 2009, o 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2008, o 19:18
Posty: 515
Lokalizacja: Lubelskie
Post 
O damn, mała wtopa, nie wiedziałem, że zmienili stronkę na nową. Na starej gdy klikało się w nazwę danego odczynnika wyświetlała się krótka specyfikacja + informacja czy dany odczynnik może być sprzedany osobie prywatnej/z licencją jakąś tam etc. :/ Być może dalej jest gdzieś to napisane ale też nie mogę tego jakoś zauważyć.


27 maja 2009, o 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 lip 2008, o 19:16
Posty: 209
Post 
Znalazłem do poprania prekursory narkotyków wg. POCH :P

Ale to raczej nie wszystie substancje "ograniczone" :D

_________________
Kupię techniczny kwas siarkowy i azotowy 1litr :P Fajnie jakby pochowskie :D

Kupie każdą ilość odpadów zawierających srebro, miedź (nawet zloto), po okazyjnych cenach, 1g = 0,4zł.


28 maja 2009, o 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 lip 2007, o 20:43
Posty: 177
Post 
Mówisz o Standardzie? Jeśli tak to można kupić prywatnie HCl i H3PO4 - stary kupował.

POCH to chłam bo odczynniki co jakiś czas drożeją i nie wszystkie odczyny można kupić np. CuSO4.


9 lip 2009, o 09:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 17:43
Posty: 4
Post odczynniki
Jesli chodzi o odczynniki proponuje firmę AGAT, ul Uslugowa 3. Stargard.
Maja bardzo duzo sprzetu szkla, tanio, pytac o wyprzedaz.
Natomiast uwaga na firme ChemLand!!!! ( http://www.chemland.pl/ )
sprowadzaja z chin G...wna,!! u mnie na wydziale narzekaja na ich odczynniki. wiem ze wiekszosc kupuje w chemlandzie, wiec pewnie spotkali sie z krzywymi kolbkami etc. : )


10 gru 2010, o 00:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..