Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Wybór sprzętu (ładne pojemniki) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 sie 2015, o 23:09
Posty: 47
Post Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu, mają to być małe pojemniki na próbki
Chciał bym aby były szklane i nie mówię oczywiście o zwyczajnym szkle tylko takim aby utrzymało to co jest wewnątrz
czyli pierwiastki które uda mi się wyprodukować oraz inne efektownie wyglądające substancje
- gazy
- ciecze
- ciała stałe
- nad i podciśnienie
- niekiedy żrące ale nie do przesady
- szczelne i wytrzymałe na uderzenia
Kwas solny itp. to raczej substancja której nie wpuszczę do domu :D sam widok butli stojącej na biurku napawa mnie przerażeniem.

Wygląd: ( raczej klasycznie :( ) więc proszę pokażcie też jakie wam się podobają i jakich używacie. Może wybiorę cos ładniejszego bo nie wiem czy mam jakiś wybór i pod jaką nazwą szukać tego asortymentu - czy jest to tak jak powiedziałem "pojemnik na próbki" ?

bardzo podoba mi się taki:
1 - http://png.clipart.me/graphics/previews ... 970401.jpg

2 - http://www.wera.pl/images/nowe/opak_prob_perfum1.jpg

3 - http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... ~60_35.JPG


6 sie 2015, o 18:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2013, o 19:24
Posty: 88
Lokalizacja: Polska
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Wszystko zależy co chcesz tam trzymać, czy to mają być wiórki żelazne czy ciekły fluor, który roztwarza szkło i większość czystych metali :roll: Oczywiście z wiadomych względów, do fluoru zapewne zbliżać się nie będziesz. Nie polecam też bromu, bo przy odrobinę nieszczelnym pojemniku będziesz miał trwale zasmrodzone pomieszczenie, ewentualnie w ampułce, ale jak się stłucze to masz kłopot. W zasadzie z fluorowców do przechowywania w domowym laboratorium nadaje się tylko jod (w szczelnej buteleczce).

Dalej, litowce i co bardziej aktywne metale z drugiej grupy przechowujemy w nieprzeźroczystym pojemniku pod warstwą nafty bądź parafiny farmaceutycznej (cez i rubid w szklanych ampułkach, ale tego nie sprzedają ot tak ludziom z ulicy).

Gazy szlachetne do celów dydaktycznych i kolekcjonerskich są sprzedawane w szklanych ampułkach, które bodajże jarzą się, kiedy przepuści się przez nie odpowiednie napięcie.


7 sie 2015, o 13:49
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
co do chlorowców, to nikt przecież nie każe Ci trzymać sprężonego czy skroplonego chloru w ampułkach. Jeśli przez lodowatą wodę destylowaną zaczniesz przepuszczać chlor (dalej oziębiając ciecz) to uzyskasz hydrat chloru, dawniej zwany wodzianem. Tworzy on piękne kryształki koloru zielonkawego. Jest znaczniej atrakcyjniejszy niż sam chlor. Możesz też przechowywać związki chlorowców z innymi chlorowcami (chlor-jod).

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


8 sie 2015, o 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 sie 2015, o 23:09
Posty: 47
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Dzięki ale skoncentrujmy cię na pojemnikach na razie znalazłem coś takiego

viewtopic.php?f=49&t=27396

Tylko potrzebuję tanio kapslownicę, wiem, że można zamknąć śrubokrętem ale to nie gwarantuje szczelności


8 sie 2015, o 15:33
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Szczelność gwarantuje korek gumowy. A zwężenie ścianki probówki a następnie obtopienie, nie łaska ? :lol:

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


9 sie 2015, o 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 4 sie 2015, o 23:09
Posty: 47
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Jak gdy mam do dyspozycji tylko palnik spirytusowy czy to wystarczy?


9 sie 2015, o 22:15
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Wybór sprzętu (ładne pojemniki)
Powinien wystarczyć. Zwężaj nad palnikiem kuchenki gazowej, a potem w labo nad spirytusowym zatapiaj :P .

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


9 sie 2015, o 23:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..